Susiekite su mumis: +370 413 99 544, 8 601 97003, 8 698 07197 travelcentre@splius.lt

ADRŠPACHO KALNAI–KUTNA HORA–PRAHA

[Total: 0    Average: 0/5]

1 diena. 02.00val.  išvykimas iš Šiaulių (aikštelė Varpo g. prie Kolegijos, 02.15val.- Gegužių g., aikštelė prie PC “Akropolis“). Kelionė Lietuva- Lenkija. Nakvynė viešbutyje Lenkijos- Čekijos pasienyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Adršpachų kalnų draustinį. Tai vienas unikaliausių Čekijos gamtos kampelių. Pamatome įspūdingas, į dangų šokančias sienas, kurios stebina ir forma, ir spalva, ir nuotaika. Lyg iš pasakos: čia sustojo smiltainio uolomis virtę nykštukai, įsimylėjėliai, lokiai, indėnai, dievai.. Tarsi didelis dingęs pasaulis! Siauri tarpekliai tarp uolų beveik nemato saulės šviesos.. Gyvybe čiurlena tik į paviršių prasimušę šaltiniai. Tarp uolų krenta Mažasis ir Didysis kriokliai. Įdomu, kad šis uolų „miestas“ viešai atidarytas tik nuo XVIII a. vid., nors jis čia skaičiuoja tūkstantmečius. Žemėlapyje uolos atsidūrė tik 1789m. Pasivaikščiosime specialiai turistams įrengtu taku, kurio ilgis apie 3,5 km. Pagal galimybę, vietinė atrakcija- pasiplaukiojimas ežeru.* Gamtos grožis, uolos, vanduo- niekada negali pabosti, niekada negali atsižiūrėti…
Tolimesnis dienos planas: Kutna Hora ir vakarinė Praha. Kutna Hora- miestas Vidurio Čekijos krašte, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestą išgarsino sidabras. XIII a. aptikta sidabro rūda ilgainiui šią vietą pavertė svarbiu Europoje monetų kaldinimo centru. Senamiestis labai gražus, o Šv. Barboros katedra su savo grakščiais bokšteliais, drožinėtais medžio suolais, nuostabiomis klausyklomis- palieka neišdildomą įspūdį. Bažnyčią projektavo tas pats architektas. kuris kūrė ir žymųjį Prahos šedevrą– Šv.Vito katedrą.
Virš raudonų Kutna Horos stogų pamatome XIV a. iškilusios Šv. Jokūbo varpinės bokštą. Visai šalia vienas svarbiausių miesto pastatų, vadinamas italų dvaru- t.y. buvusi monetų kalykla. Pagal galimybę, aplankome sidabro kasyklos muziejų*. Visus atvykusius į Kutną Horą traukia Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, stovinti atokiau nuo miesto centro- Sedlece. Tiesa, ne pati bažnyčia vilioja turistus, o koplyčia, dar kitaip vadinama „Kaulų koplyčia“. Aplankome šią vieną įspūdingiausių ir unikaliausių bažnyčių pasaulyje! Jos interjerą puošia 40 tūkstančių žmonių skeletų. Kaulai mena XIV a. vykusios maro epidemijos baisumus. Aplankome koplyčią ir pasijuntame lyg pomirtinio pasaulio prieangyje- o gal ir jame pačiame? Čia viskas: ir sietynai, ir herbai, ir altoriai, ir net kryžiai– iš žmonių kaulų… Tai lyg šių dienų kvieslys, raginantis sustoti beprotiško skubėjimo rate ir susimastyti, kas esame, kokie esame ir dėl ko esame.
Keliaujame į vakarinę Prahą. Aplankome Križikovo fontanus*. Tai įspūdingas muzikos, vandens srovių ir šviesos efektų spektaklis*. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Ekskursija pėsčiomis po sostinę Prahą. Prahos Hradas* (pilis)– Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas. Prezidentūra, Hrado kiemai, didingoji Šv. Vito katedra,* kurios požemiai tapo Čekijos karalių mauzoliejumi, Karalių rūmai*, karališkieji sodai, Šv. Jurgio bazilika– viena iš seniausių Prahos romaninių bažnyčių, Auksinė gatvelė* menanti Franco Kafkos laikus, karališkieji laiptai. Toliau, kelionė karališkuoju keliu: „Mala Strana“– sodų ir aristokratų- rūmų rajonas, „Prahos Venecija“- Kampos sala, Karolio tiltas, paminklas Karoliui IV, rotušės aikštė, senoji rotušė su žymiuoju astronominiu laikrodžiu, paminklas J. Husui, Vaclovo aikštė– prekybinis miesto centras. Laisvas laikas kavai suvenyrams, alui. Išvykimas iš Prahos. Kelionė per Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijos– Lenkijos pasienyje.

4 diena. Pusryčiai. Kelionė Lenkija– Lietuva. Vakare sugrįžtame į namus.

Kelionės kaina– 170 Eur/ asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Patogus 49v. turistinės klasės autobusas;
*Kelionės vadovo paslaugos– ekskursinė programa;
*Nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
*Kelionės organizavimas

Papildomos išlaidos kelionėje:

* Adršpachu draustis – 80 CZK

* Adršpachu draustis plaukiojimas laivu – 50 CZK

* Šv.Vito katedra – 60 CZK

* Praha Križikovo fontanai – 250 CZK

* Prahos pils – ilgas turas 350 ČZK/ trumpas turas 250 CZK

1Eur – 25 CZK

Pastaba. Objektų skaičius, lankymo eiliškumas, kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir kituose mokamuose objektuose neveda.

Informacija/ registracija, tel.: 8 41 399544, +370-670-88723,  vadybininkas Rokas.

Nr.:10640
Datos: 2018 06 14 - 2018 06 17
Trukmė: 4d.3n.
Kaina: 170 €
Nr.:10640
Datos: 2018 08 02 - 2018 08 05
Trukmė: 4d.3n.
Kaina: 170 €