Susiekite su mumis: +370 413 99 544, 8 601 97003, 8 698 07197 travelcentre@splius.lt

Į KARALIAUS MINDAUGO UOŠVIJĄ – LATGALOS KRAŠTĄ

[Total: 0    Average: 0/5]
Atsisiųsti PDF
Kelionės ID: k1

Karalius Mindaugas buvo nužudytas 1263 m. drauge su sūnumis Rukliu ir Rupeikiu. Nužudymo vietos metraščiai nenurodo. Tačiau esama legendos, jog Mindaugas buvęs nužudytas ir palaidotas Agluonoje – Latgaloje, už 53 km į šiaurės rytus nuo Daugpilio. Pirmas žinomas liudijimas apie Mindaugo kapavietę Agluonoje mus pasiekė iš 17 a. Kodėl Mindaugas, atsidūręs Agluonoje, Livonijos teritorijoje pasakoja kita legenda. Esą, jo žmona Morta buvo kilusi iš šių vietų, ji buvo vieno kilmingo latgalo – Madelonų pilies valdytojo duktė, tad Mindaugas, keliavęs į uošviją guosti Mortos tėvų dėl dukters mirties ir čia buvęs užkluptas sąmokslininkų… Latgalių krašto istorija persipynusi su mūsiške, panašūs papročiai, kalba, gamta..

Ryte  išvykimas į Latviją. Atvykstame į Daugpilį – antrą pagal dydį Latvijos miestą. Kadaise miestas vadinosi Diunaburgu. Jame buvo svarbus Livonijos ordino gynybinis įtvirtinimas. Daugpilio simbolis – Daugpilio tvirtovės, 19 a.  statyto bastiono griuvėsiai. Tai – didingas gynybinis statinys, kurio bendras plotas – daugiau nei 150 ha. Rytų Europoje tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs tvirtovės pavyzdys. Vietinio gido lydimi, aplankysite šventyklų kalvą – vietą, kurioje greta stovi keturių konfesijų maldos namai: Martino Liuterio katedra (1893 m.), švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo Romos katalikų bažnyčia (1902 m.), Šventųjų kankinių Boriso ir Glebo stačiatikių katedra (1905 m.), šv. Nikolajaus sentikių maldos namai (1908 -1928 m.). Susipažinsite su Daugpilio miesto istoriniu centru – valstybinės reikšmės urbanistikos paminklu. Pamatysite istorinio centro įžymybes: Vienybės namus, Aleksandro Nevskio stačiatikių cerkvę, Universitetą, Saulės laikrodį. Pasivaikščiosite pėsčiųjų – Rygos gatve. Pamatysite Jugendo stiliaus pastatus. Aplankysite skulptūrų sodą …

Toliau keliausite į Agluoną (43 km).

Agluonoje pirmiausia aplankysite paminklą Karaliui Mindaugui, Agluonos baziliką – svarbiausią Latvijos katalikų centrą, pasaulinio masto šventovę*. Nueisite prie neišsenkamo Malonių šaltinio. Aplankysite karaliaus Kristaus kalną, Duonos muziejų*. Dalyvausite edukacinėje programoje “Duonos kelias”*. Duonos muziejaus šeimininkė, vilkinti latgalų tautiniais drabužiais, dainuojanti latgalų dainas, šnekanti latgališkai pasitiks teatrališkai. Muziejuje sužinosite apie senovinius latgaliečių valgius – krupniką, mėsinę duoną, grucę. Šeimininkė nuoširdžiai išaukština duonos kepaliuką, daug, gardžiai, latgališkai pavaišina.

Iš Agluonos važiuosite į Preili (18 km). Preili miestelyje yra lėlių muziejus*. Tai nėra tradicinis lėlių muziejus. Čia rasite unikalią kolekciją, sukurtą menininkės Jelenos Michailovos: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją. Įėję į muziejaus kiemą, pasijusite lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai…Vos už kelių žingsnių tik ką matytos miniatiūrinės karietos virsta didžiulėmis karietomis, savo dydžiu tinkančios patiems lankytojams…

Pasigrožėję ponios Jelenos lėlėmis, keliaujate link Jekabpilio (64 km). Jekabpilio įkūrėjas – Kuršo hercogas Jokūbas (latv. Jekabs). Miestas išsidėstęs abipus Dauguvos upės, Jakabpilį sudaro 2 miesto dalys – tai istorinis Jekabpilis ir Krutspilis. Miesto pradžia – 1237 m. Mieste šiandien 11 bažnyčių, statytų įvairiais laikotarpiais, pradedant nuo 17 a., kurios tarnauja net 7 skirtingoms religinėms atmainoms. Vietinio gido* vadovaujami, pamatysite Krustpilio pilies kompleksą, senamiestį, sakralinius pastatus. Iš Jekabpilio kelionė į Lietuvą – į namus.

Kelionės kaina – dėl kainos teirautis agentūroje!

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu autobusu;

*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos už mokamus objektus, paslaugas:

*Lydintis kelionės vadovas – 80-100 Eur;

*Daugpilis. Gidas ekskursijai – 50 Eur/grupei;

*Agluona, bazilika – 2 Eur/žm.;

*Agluona, duonos muziejus + edukacinė programa “Duonos kelias+ latgalų valgiai” – 12 Eur/žm.;

*Preili. Lėlių muziejus. Bilietas – 2 Eur – 0.80 Eur;

*Jekabpils. Gidas ekskursijai po Jekabpils – 18 Eur/ grupei.

 Pastaba. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose, Agluonos bazilikoje, Daugpilyje, Jekabpilyje neveda. Lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali keistis.

Visi, vykstantys į Latviją, turi turėti su savimi pasą arba tapatybės kortelę, Europinę Sveikatos draudimo kortelę arba sveikatos draudimo polisą (įsigyti galite, pirkdami kelionę. Kaina – 2 Eur).

 

INFORMACIJA/REGISTRACIJA tel.: 841 399544, 869807197, 861846466  – Jovita , Virginija

IŠVYKIMAS

Išvykimas pagal užsakymą .

AUTOBUSAS

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui važiuojant, keleivių saugumui griežtai draudžiama vaikščioti po autobusą ir stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti, gerti stiprius alkoholinius gėrimus, šiukšlinti, laužyti inventorių. Sulaužius inventorių, reikės atsiskaityti už sulaužytą inventorių vežėjui, pagal pateiktą vežėjo sąskaitą.Tualetu autobuse naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa ribota. Daiktus kelionei pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o į saloną su savimi pasiimti tik būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo teikiamas tik autobusui sustojus. Karšto vandens kiekis yra ribotas.

Asmeninių daiktų nepalikite autobuse be priežiūros. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos nei kelionės organizatorius nei vežėjas atsakomybės neprisiima.

 

KELIONĖS EIGA

Keliaujant autobusu, numatyti sustojimai kas 2,5 – 3,5 val. – po 20 min. Pietų stojama 45 minutėms.

 

APGYVENDINIMAS

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų kvalifikavimo sistemos. Priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Turistai apgyvendinami turistinės klasės 2-3 * viešbučiuose.Turistinė klasė – tai minimalių patogumų viešbutis, svečių namai arba pensionai, kurių patogumas (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri 2 kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame numeryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti 1 dvigulė lova arba 2 atskiros lovos. Ne visuose viešbučiuose yra 3 – viečiai kambariai, todėl, užsakius vietą 3 – am ar 4 – am asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pristatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gal būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateiktas pusryčių paketas.

 

KELIONĖS DOKUMENTAI

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojanti visos kelionės metu ir 3 mėnesius po kelionės.

Rekomenduotina į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiai iki 18 metų, keliaujantys Šengeno šalių erdvėje be tėvų, su lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia.

 

MEDICININIŲ IŠLAIDŲ DRAUDIMAS

Rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ar papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.Tokį draudimą galite įsigyti „Kelionių centre“ arba draudimo bendrovių atstovybėse.

Kelionių centro partneris – draudimo kompanija BTA.

 

KELIONĖS METU REKOMENDUOTINA TURĖTI

*Pledą, nedidelę pagalvėlę.

*Patogią avalynę, patogius drabužius, galvos apdangalą, šiltus drabužius.

*Higienos priemones.

*Medikamentų, kuriuos pastoviai naudojate.

*Siūlų, adatą, žirkles.

*Plaukų džiovintuvą, jei kelionėje jis jums būtinas.

*Maisto ir gėrimų.

 

PINIGAI

Latvijos valiuta – euras.

MOKAMI OBJEKTAI, KAINOS NURODYTOS PROGRAMOJE

Mokamų objektų kainos, skaičius ir rodymo eiliškumas gali keistis.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal poreikius ir galimybes.

 

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI

 

Peržiūrėti sutartį

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas

Pavardė

El. paštas

Telefono numeris

Vykstančių asmenų skaičius

Jūsų žinutė

Atsisiųsti PDF

Karalius Mindaugas buvo nužudytas 1263 m. drauge su sūnumis Rukliu ir Rupeikiu. Nužudymo vietos metraščiai nenurodo. Tačiau esama legendos, jog Mindaugas buvęs nužudytas ir palaidotas Agluonoje – Latgaloje, už 53 km į šiaurės rytus nuo Daugpilio. Pirmas žinomas liudijimas apie Mindaugo kapavietę Agluonoje mus pasiekė iš 17 a. Kodėl Mindaugas, atsidūręs Agluonoje, Livonijos teritorijoje pasakoja kita legenda. Esą, jo žmona Morta buvo kilusi iš šių vietų, ji buvo vieno kilmingo latgalo – Madelonų pilies valdytojo duktė, tad Mindaugas, keliavęs į uošviją guosti Mortos tėvų dėl dukters mirties ir čia buvęs užkluptas sąmokslininkų… Latgalių krašto istorija persipynusi su mūsiške, panašūs papročiai, kalba, gamta..

Ryte  išvykimas į Latviją. Atvykstame į Daugpilį – antrą pagal dydį Latvijos miestą. Kadaise miestas vadinosi Diunaburgu. Jame buvo svarbus Livonijos ordino gynybinis įtvirtinimas. Daugpilio simbolis – Daugpilio tvirtovės, 19 a.  statyto bastiono griuvėsiai. Tai – didingas gynybinis statinys, kurio bendras plotas – daugiau nei 150 ha. Rytų Europoje tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs tvirtovės pavyzdys. Vietinio gido lydimi, aplankysite šventyklų kalvą – vietą, kurioje greta stovi keturių konfesijų maldos namai: Martino Liuterio katedra (1893 m.), švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo Romos katalikų bažnyčia (1902 m.), Šventųjų kankinių Boriso ir Glebo stačiatikių katedra (1905 m.), šv. Nikolajaus sentikių maldos namai (1908 -1928 m.). Susipažinsite su Daugpilio miesto istoriniu centru – valstybinės reikšmės urbanistikos paminklu. Pamatysite istorinio centro įžymybes: Vienybės namus, Aleksandro Nevskio stačiatikių cerkvę, Universitetą, Saulės laikrodį. Pasivaikščiosite pėsčiųjų – Rygos gatve. Pamatysite Jugendo stiliaus pastatus. Aplankysite skulptūrų sodą …

Toliau keliausite į Agluoną (43 km).

Agluonoje pirmiausia aplankysite paminklą Karaliui Mindaugui, Agluonos baziliką – svarbiausią Latvijos katalikų centrą, pasaulinio masto šventovę*. Nueisite prie neišsenkamo Malonių šaltinio. Aplankysite karaliaus Kristaus kalną, Duonos muziejų*. Dalyvausite edukacinėje programoje “Duonos kelias”*. Duonos muziejaus šeimininkė, vilkinti latgalų tautiniais drabužiais, dainuojanti latgalų dainas, šnekanti latgališkai pasitiks teatrališkai. Muziejuje sužinosite apie senovinius latgaliečių valgius – krupniką, mėsinę duoną, grucę. Šeimininkė nuoširdžiai išaukština duonos kepaliuką, daug, gardžiai, latgališkai pavaišina.

Iš Agluonos važiuosite į Preili (18 km). Preili miestelyje yra lėlių muziejus*. Tai nėra tradicinis lėlių muziejus. Čia rasite unikalią kolekciją, sukurtą menininkės Jelenos Michailovos: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją. Įėję į muziejaus kiemą, pasijusite lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai…Vos už kelių žingsnių tik ką matytos miniatiūrinės karietos virsta didžiulėmis karietomis, savo dydžiu tinkančios patiems lankytojams…

Pasigrožėję ponios Jelenos lėlėmis, keliaujate link Jekabpilio (64 km). Jekabpilio įkūrėjas – Kuršo hercogas Jokūbas (latv. Jekabs). Miestas išsidėstęs abipus Dauguvos upės, Jakabpilį sudaro 2 miesto dalys – tai istorinis Jekabpilis ir Krutspilis. Miesto pradžia – 1237 m. Mieste šiandien 11 bažnyčių, statytų įvairiais laikotarpiais, pradedant nuo 17 a., kurios tarnauja net 7 skirtingoms religinėms atmainoms. Vietinio gido* vadovaujami, pamatysite Krustpilio pilies kompleksą, senamiestį, sakralinius pastatus. Iš Jekabpilio kelionė į Lietuvą – į namus.

Kelionės kaina – dėl kainos teirautis agentūroje!

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu autobusu;

*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;

*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos už mokamus objektus, paslaugas:

*Lydintis kelionės vadovas – 80-100 Eur;

*Daugpilis. Gidas ekskursijai – 50 Eur/grupei;

*Agluona, bazilika – 2 Eur/žm.;

*Agluona, duonos muziejus + edukacinė programa “Duonos kelias+ latgalų valgiai” – 12 Eur/žm.;

*Preili. Lėlių muziejus. Bilietas – 2 Eur – 0.80 Eur;

*Jekabpils. Gidas ekskursijai po Jekabpils – 18 Eur/ grupei.

 Pastaba. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose, Agluonos bazilikoje, Daugpilyje, Jekabpilyje neveda. Lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali keistis.

Visi, vykstantys į Latviją, turi turėti su savimi pasą arba tapatybės kortelę, Europinę Sveikatos draudimo kortelę arba sveikatos draudimo polisą (įsigyti galite, pirkdami kelionę. Kaina – 2 Eur).

 

INFORMACIJA/REGISTRACIJA tel.: 841 399544, 869807197, 861846466  – Jovita , Virginija

IŠVYKIMAS

Išvykimas pagal užsakymą .

AUTOBUSAS

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui važiuojant, keleivių saugumui griežtai draudžiama vaikščioti po autobusą ir stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti, gerti stiprius alkoholinius gėrimus, šiukšlinti, laužyti inventorių. Sulaužius inventorių, reikės atsiskaityti už sulaužytą inventorių vežėjui, pagal pateiktą vežėjo sąskaitą.Tualetu autobuse naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa ribota. Daiktus kelionei pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o į saloną su savimi pasiimti tik būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo teikiamas tik autobusui sustojus. Karšto vandens kiekis yra ribotas.

Asmeninių daiktų nepalikite autobuse be priežiūros. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos nei kelionės organizatorius nei vežėjas atsakomybės neprisiima.

 

KELIONĖS EIGA

Keliaujant autobusu, numatyti sustojimai kas 2,5 – 3,5 val. – po 20 min. Pietų stojama 45 minutėms.

 

APGYVENDINIMAS

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų kvalifikavimo sistemos. Priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Turistai apgyvendinami turistinės klasės 2-3 * viešbučiuose.Turistinė klasė – tai minimalių patogumų viešbutis, svečių namai arba pensionai, kurių patogumas (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri 2 kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame numeryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti 1 dvigulė lova arba 2 atskiros lovos. Ne visuose viešbučiuose yra 3 – viečiai kambariai, todėl, užsakius vietą 3 – am ar 4 – am asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pristatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gal būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateiktas pusryčių paketas.

 

KELIONĖS DOKUMENTAI

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojanti visos kelionės metu ir 3 mėnesius po kelionės.

Rekomenduotina į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiai iki 18 metų, keliaujantys Šengeno šalių erdvėje be tėvų, su lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia.

 

MEDICININIŲ IŠLAIDŲ DRAUDIMAS

Rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ar papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.Tokį draudimą galite įsigyti „Kelionių centre“ arba draudimo bendrovių atstovybėse.

Kelionių centro partneris – draudimo kompanija BTA.

 

KELIONĖS METU REKOMENDUOTINA TURĖTI

*Pledą, nedidelę pagalvėlę.

*Patogią avalynę, patogius drabužius, galvos apdangalą, šiltus drabužius.

*Higienos priemones.

*Medikamentų, kuriuos pastoviai naudojate.

*Siūlų, adatą, žirkles.

*Plaukų džiovintuvą, jei kelionėje jis jums būtinas.

*Maisto ir gėrimų.

 

PINIGAI

Latvijos valiuta – euras.

MOKAMI OBJEKTAI, KAINOS NURODYTOS PROGRAMOJE

Mokamų objektų kainos, skaičius ir rodymo eiliškumas gali keistis.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal poreikius ir galimybes.

 

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI

 

Peržiūrėti sutartį

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas

Pavardė

El. paštas

Telefono numeris

Vykstančių asmenų skaičius

Jūsų žinutė