Atsisiųsti PDF
Išvykimo laikas ir vietos:
07:00 val. – PC Akropolis, Gegužių g.
07:15 val. – Katedra, stotelė Tilžės g.
1 diena.
Išvykimas iš Šiaulių. Galimi sustojimai turistų paėmimui: Meškuičiai, Gataučiai, Joniškis (suderinus iš anksto su kelionės vadybininku). Kelionė į Gaujos Nacionalinio parko administracinį centrą – Siguldą. Sigulda įsikūrusi Gaujos upės slėnyje. Tai vienas gražiausių Latvijos miestų, Jis šimtmečius vilioja pasaulio keliautojus atvykti ir savo akimis pamatyti kvapą gniaužiančius slėnius ir atrasti Siguldos ir jos apylinkių objektus.
Apie 10.30 val. atvykstame (Poruka iela 14 ,tel +37128020088) prie Siguldos keltuvo per Gaujos upę į Krimuldą. Tai yra oru einantis lyno kelias , kuris įrengtas 1969 m., kad per 7 min būtų galima persikelti per Gaujos slėnį. Oro lyno kelias – 1200 metrų. Keliaudami per Gaują 43 m aukštyje pamatysite vaizdus į Turaidos pilį, Krimuldos dvarą, Siguldos bobslėjaus ir vasaros rogučių trasą. Žavingus rudens vaizdus matysite kelių kilometrų atstumu ir tai išliks atmintyje visam gyvenimui * (Bilietas į vieną pusę 12 Eur /žm )
Persikėlę į Krimuldą, aplankome Gutmanio olą. Ši ola pradėjo formuotis prieš 10000 m., poledynmečio vandenims griaužiantis į smiltainio uolas. Tai senovės kulto vieta ir saugomas geologinis objektas. Jos aukštis 10 m ,gylis 18,8m,plotis 12 m Ant olos sienų pamatysime įrašus, seniausi iš jų datuojami 1668 ir 1677 m.
Toliau nuvažiuojame iki Turaidos pilies. Apsilankome Turaidos muziejuje – rezervate, kuriame susipažinsite su 1000 metų laikotarpio įvykiais, viduramžio pilimi, bažnyčia, dvaru, Dainų kalva. Rezervatas užima 43.63 ha plotą. Apie 11.30-12.00 va; Turaidos pilį su pilies gidu-36 Eur grupei *(Bilietas 6-4.30 Eur /žm) Tel 637167 97 402, Gunta )
Apie 14 val. pietaujame restorane Kungu rija (info@kungurija .lv +37167971473 ). Po pietų autobusu važiuojame į Siguldą, prie Siguldos pilių –Viduramžių ir Naujosios pilies. Kelionės vadovo lydimi susipažįstame su pilių istorija, su pilimis. Kalavijuočių ordinas Siguldoje pilį pradėjo statyti 1207 m. Iš pradžių tai buvo Castellum tipo tvirtovė, bet po kalavijuočių sutriuškinimo 1236 m. Livonijos ordinas ją perstatė. Per Šiaurės karą pilis buvo sugriauta ir vėliau nebeatstatyta. Pamatysime iki mūsų dienų išlikusį pietvakarinį konvento pastato korpusą su gotikinių langų angomis ir pagrindinių vartų bokštu. Iš Siguldos keliaujame į sostinę, vieną žaviausių Baltijos šalių miestą – Rygą. Apsigyvename viešbutyje ir pageidaujantys vakarą leidžia Rygos Operos ir baleto teatre. 18val baletas visai šeimai „Karlsons Lido“.*Bilietai nuo 18 Eur (perkame bilietus iš anksto). Nakvynė viešbutyje.
2 diena.
Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame į auksu pasidabinusį didžiausią miesto parką Mežaparks. Šis parkas vienas gražiausių miškų mieste. Čia pageidaujantys ramaus poilsio gamtoje galės pasivaikščioti Kišezers ežero pakrante arba aplankyti Rygos zoosodą* Beje, Nacionalinis Rygos zoosodas veikia jau daugiau kaip 100 metų. Iš didelius ir mažus sodas kviečia susipažinti net su keliais tūkstančiais gyvūnų, paukščių, vabzdžių kurių iš viso čia daugiau nei 400 skirtingų rūšių. Atvažiuojame į Vecrygą (istorinė-senoji Ryga), kur susipažinsime su romantišku senamiesčiu ir Art Nouevau stiliaus architektūros pastatais. Kelionės vadovo lydimi pakeliausime siauromis gatvelėmis pro bažnyčias ir viduramžius menančius pastatus. Išvysime Katedros aikštę, Rygos pilį, Juodagalvių riterių namus, Parako bokštą, Švedų vartus, namą su katinais, namą “trys broliai“. Galėsime aplankyti Pasaulio kepurių muziejų*. Šis muziejus jus nustebins įspūdinga senovine kolekcija galvos apdangalų/kepurių iš žmogaus plaukų, brangakmenių ir kitų medžiagų. Čia kepurės ir stebins ir kels šiurpuliukus – ekstravagancija ir unikalumas vienoje vietoje – o kartu pasijusite tarsi apkeliautumėte pasaulį pagal kepures.* Laisvas laikas savarankiškam paklajojimui, kavai, pavalgymui. Pavakare paliekame Rygą. Kelionė į namus.
KELIONĖS KAINA 129 €
Į kelionės kainą įskaičiuota :
*Kelionė autobusu
*Kelionės vadovas -ekskursinė programa. Kelionės vadovu gali būti Alfonsas Zaleskis , Irena Sorokinienė .Laima Jonaitienė ,Žygimantas ,,,, , Livija Šulcaitė
*1naktis su pusryčiais viešbutyje Rygoje
*Kelionės organizacija
PAPILDOMOS IŠLAIDOS : mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
*Lyno kelias Siguldoje – 12 Eur
*Turaidos pilis Bilietas 6 Eur. Gidas grupei 36 Eur
*Pavalgymas restorane Kungurija …
*Rygos zoosodas. Bilietas 15 Eur – 6 Eur /ž,m .
*Kepurių muziejus. Bilietas 5 – 4 Eur, Gidas grupei 20 Eur
*Bilietas į baletą „Karlsons lido“ -nuo 18 Eur
PASTABA: Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos. Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką.
MOKĖJIMO BŪDAI:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000
INFORMACIJA /REGISTRACIJA: 8 670 88 723 Indrė, travel@splius.lt
Parašykite atsiliepimą