Susiekite su mumis: +370 413 99 544, 8 601 97003, 8 698 07197 travelcentre@splius.lt

TARTU-NARVA. MODERNUMAS, ISTORIJA IR GAMTA…

[Total: 9    Average: 4/5]

Kelionės maršrutas: TARTU–MUSTVEE–NARVA–KOCHTLA JARVĖ–ONTIKOS PAKRANTĖ
1 diena. Anksti ryte 05.00 val. išvykimas iš Šiaulių – į Estiją. Išvykimo vietos: 05.00 val. –  PC Akropolis, aikštelė nuo Gegužių g. pusės, 05.15 val. –  autobusų stotelė prie Katedros.
Kelionė Lietuvos ir Latvijos keliais. Latvijoje keliausime Gaujos Nacionalinio parko keliais. Trumpas atokvėpis Valmieroje. Valmiera savo svečius džiugina ne tik gražia gamta, bet ir kultūros ir istorijos paminklais. Pasigrožėsime Valmieros istoriniu simboliu – Šv. Simono bažnyčia (13 a.), pilies liekanomis.
Tęsiame kelionę. Atvažiuojame į vieną seniausių Estijos miestų – Tartu. Aplankome moderniausią Estijoje – Estijos Nacionalinį muziejų*, kuris lankytojus supažindinantis su Estijos istorija, kultūra.
Muziejus pastatytas ten, kur 17 a. pabaigoje buvo Raadi dvaro ansamblis, priklausęs vokiečių kilmės didikams LIPHARTAMS. Jie buvo žinomi kaip aistringi meno kūrinių kolekcionieriai, tad nieko keista, kad dvaras 1922 m. pritaikytas muziejui, kuris ir toliau kaupė Estijos palikimą. Antrojo Pasaulinio karo metais dvaras buvo stipriai nuniokotas gaisrų. Po karo jo teritorijoje veikė karinis oro uostas. Muziejaus ekspozicija buvo išdalinta į kitus muziejus. Originalus Raadi vietos pavadinimas viešai atgimė tik Estijai atgavus nepriklausomybę – čia ir pastatytas šis moderniausias Estijos Nacionalinis muziejus… Muziejus įsikūręs 34 tūkst. kvadratinių metrų pastate, kur sukaupta 140 tūkst. įvairių eksponatų. Muziejaus stikliniai fasadai atveria vaizdus į išlikusius dvaro pastatų griuvėsius ir Raadi ežerą… Muziejuje 6 tūkst kv. m. ploto skirta šiaurės ugrų finų genčių istorijai. Muziejuje įrengta bene didžiausia pasaulyje interaktyvi garso instaliacija. Skleidžiami garsai lydi lankytojus per sales, sukurdami ypatingą nuotaiką… Ekskursija (trukmė 1,5 val.) po muziejų su vietiniu gidu*.
Po ekskursijos muziejaus restorane jūsų laukia pietūs*.
Kelionės vadovo-gido lydimi, pasivaikštome po Tartu senamiestį: Universitetas, Rotušė, miesto fontanai, skulptūros, tiltai…
Keliaujame tolyn – link Narvos (181 km). Pakeliui trumpam sustojame prie Peipaus ežero esančiame Mustvės miestelyje. Peipaus ežeras – penktas pagal dydį ežeras Europoje. Miestelio vardas (pavadinimas reiškia – juodasis vanduo) žinomas nuo Livonijos ordino laikų (1343 m.). 1658 m. uždraudus Rusijoje sentikius, dalis jų prieglobstį rado Mustvės miestelyje. Miesto Mustvee unikalumas yra tas, jog mažoje miestelio teritorijoje įsikūrusios 5 įvairių krikščioniškų tikėjimų šventyklos. Todėl Mustvee miestą dažnai vadina “Estijos Jeruzale”.
Vakare atvažiuojame į Narvą. Narva – 3-as pagal dydį Estijos miestas Narvos upės dešiniajame krante, priešais Rusijos miestą IVANGORODĄ. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po pasienio miestą Narvą (su vietiniu gidu): Miesto Rotušė, Narvos upė, dalijanti miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedra, ”Hermano tvirtovė*. Nuo Hermano tvirtovės bokšto apžvelgsime Narvos miesto panoramą, Ivangorodo tvirtovę. Apžiūrime gynybinius įtvirtinimus-bastionus.
Išvykimas iš Narvos. Kelionė į Kochtlą Jarvę. Estijoje slūgso vieni didžiausių pasaulyje skalūnų klodai ir estai turi didžiausią pasaulyje skalūnų elektrinę. Ekskursija į šachtas, kuriose buvo kasamas degusis skalūnas. Pažintis su šachtininkų darbu po žeme. Aplankome skalūnų muziejų*, pasivaikščiosime šachtų tuneliais ir labirintais arba pasivažinėsime senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku.
Šachtose, unikalioje aplinkoje, įsikūrusi valgykla. Už stalų, pastatytų ant geležinkelio bėgių siūloma papietauti būtent taip, kaip tai darė šachtininkai prieš dešimtmečius (8 €-10 €).
Kelionė Baltijos jūros pakrante, besigrožint gamtos stebuklu – Ontikos pakrante. Ontikos pakrantė – tai unikalūs kalkakmenio skardžiai, stačiai besileidžiantys į jūrą per 30 metrų… Grožėsimės jūros skardžiais. Aplankysime Valastės krioklį, kur vanduo krenta iš daugiau nei 30 m aukščio.
Kelionė Estijos–Latvijos keliais – į Lietuvą.
Vėlai vakare sugrįžimas į namus.

KELIONĖS KAINA –   80  €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Transportas kelionei;
*Kelionės vadovo paslauga;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
* “Estijos Nacionalinis muziejus” Tartu. Bilietas 12-8 Eur. Gido paslauga grupei – 68 Eur;
*Pietūs Tartu – 7 €-10€ ;

*Narva. Apžvalginė ekskursija. Gido paslauga – 50 € / grupei;

*Kochtla Jarvė. Bilietas ir gido paslauga – 17 €-10 € (vaikui).

KELIONĖS DOKUMENTAI
Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.
Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA
Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą. Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.
Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.
Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.
Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas.

PINIGAI
Estijos valiuta: euras (EUR).
Latvijos valiuta: euras (EUR).

MOKAMI OBJEKTAI
Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Už mokamus objektus ekskursijų metu kortele sumokėti negalėsite. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~35 EUR:

REKOMENDUOJAME TURĖTI
• pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
• patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
• nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
• higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
• medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.
DRAUDIMAS
Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.
Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse – Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx
AUTOBUSAS
Į keliones vykstame 28-52 vietų turistinės klasės autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas. Autobusuose neteikiamos WiFi ir telefonų įkrovimo paslaugos, netiekiamas karštas vanduo.
Vieta autobuse
Užsakydami kelionę, galite pasirinkti pageidaujamą sėdėjimo vietą autobuse pagal pateiktą standartinį autobuso planą. Jei į kelionę vykstate vienas, sėdėjimo vieta Jums parenkama automatiškai.

Taisyklės keliaujantiems autobusu:
• Pagal galiojančias ES taisykles autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę. Autobusui judant griežtai draudžiama vaikščioti ir stovėti autobuso salone.
• Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse prašome naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota.
• Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.
• Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg. Bagažas kelionės metu laikomas autobuso bagažinėje. Su savimi į autobuso saloną pasiimkite tik būtiniausius daiktus.
• Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
KELIONĖS EIGA
Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų išvykstame anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 06:00. Į viešbučius nakvynei atvykstame 20:00-00:00. Rytais iš viešbučių išvykstame 07:00-09:00 (po pusryčių). Kelionės programoje nurodytas planuojamas grįžimo iš kelionės laikas: „vakare“ – 18:00-22:00; „vėlai vakare“ – 22:00-00:00; „naktį“ – 00:00-04:00. Atvykimo į viešbučius ir grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.
Kelionės metu kas 2,5-3,5 val. numatyti trumpi sustojimai poilsiui (~20 min).  Visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.
APGYVENDINIMAS
Kelionių autobusu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-3 kambariams arba koridoriuje. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.
Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.
Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus bent 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
PRETENZIJOS
Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.
Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.
LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Peržiūrėti sutartį
Nr.:47212
Datos: 2020 09 26 - 2020 09 27
Trukmė: 2d.1n.
Spec. žinutė: Grupė renkama
Kaina: 80 €

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas
Pavardė
El. paštas
Telefono numeris
Kelionės data
Vykstančių asmenų skaičius
Jūsų žinutė
Atsisiųsti PDF

Kelionės maršrutas: TARTU–MUSTVEE–NARVA–KOCHTLA JARVĖ–ONTIKOS PAKRANTĖ
1 diena. Anksti ryte 05.00 val. išvykimas iš Šiaulių – į Estiją. Išvykimo vietos: 05.00 val. –  PC Akropolis, aikštelė nuo Gegužių g. pusės, 05.15 val. –  autobusų stotelė prie Katedros.
Kelionė Lietuvos ir Latvijos keliais. Latvijoje keliausime Gaujos Nacionalinio parko keliais. Trumpas atokvėpis Valmieroje. Valmiera savo svečius džiugina ne tik gražia gamta, bet ir kultūros ir istorijos paminklais. Pasigrožėsime Valmieros istoriniu simboliu – Šv. Simono bažnyčia (13 a.), pilies liekanomis.
Tęsiame kelionę. Atvažiuojame į vieną seniausių Estijos miestų – Tartu. Aplankome moderniausią Estijoje – Estijos Nacionalinį muziejų*, kuris lankytojus supažindinantis su Estijos istorija, kultūra.
Muziejus pastatytas ten, kur 17 a. pabaigoje buvo Raadi dvaro ansamblis, priklausęs vokiečių kilmės didikams LIPHARTAMS. Jie buvo žinomi kaip aistringi meno kūrinių kolekcionieriai, tad nieko keista, kad dvaras 1922 m. pritaikytas muziejui, kuris ir toliau kaupė Estijos palikimą. Antrojo Pasaulinio karo metais dvaras buvo stipriai nuniokotas gaisrų. Po karo jo teritorijoje veikė karinis oro uostas. Muziejaus ekspozicija buvo išdalinta į kitus muziejus. Originalus Raadi vietos pavadinimas viešai atgimė tik Estijai atgavus nepriklausomybę – čia ir pastatytas šis moderniausias Estijos Nacionalinis muziejus… Muziejus įsikūręs 34 tūkst. kvadratinių metrų pastate, kur sukaupta 140 tūkst. įvairių eksponatų. Muziejaus stikliniai fasadai atveria vaizdus į išlikusius dvaro pastatų griuvėsius ir Raadi ežerą… Muziejuje 6 tūkst kv. m. ploto skirta šiaurės ugrų finų genčių istorijai. Muziejuje įrengta bene didžiausia pasaulyje interaktyvi garso instaliacija. Skleidžiami garsai lydi lankytojus per sales, sukurdami ypatingą nuotaiką… Ekskursija (trukmė 1,5 val.) po muziejų su vietiniu gidu*.
Po ekskursijos muziejaus restorane jūsų laukia pietūs*.
Kelionės vadovo-gido lydimi, pasivaikštome po Tartu senamiestį: Universitetas, Rotušė, miesto fontanai, skulptūros, tiltai…
Keliaujame tolyn – link Narvos (181 km). Pakeliui trumpam sustojame prie Peipaus ežero esančiame Mustvės miestelyje. Peipaus ežeras – penktas pagal dydį ežeras Europoje. Miestelio vardas (pavadinimas reiškia – juodasis vanduo) žinomas nuo Livonijos ordino laikų (1343 m.). 1658 m. uždraudus Rusijoje sentikius, dalis jų prieglobstį rado Mustvės miestelyje. Miesto Mustvee unikalumas yra tas, jog mažoje miestelio teritorijoje įsikūrusios 5 įvairių krikščioniškų tikėjimų šventyklos. Todėl Mustvee miestą dažnai vadina “Estijos Jeruzale”.
Vakare atvažiuojame į Narvą. Narva – 3-as pagal dydį Estijos miestas Narvos upės dešiniajame krante, priešais Rusijos miestą IVANGORODĄ. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po pasienio miestą Narvą (su vietiniu gidu): Miesto Rotušė, Narvos upė, dalijanti miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedra, ”Hermano tvirtovė*. Nuo Hermano tvirtovės bokšto apžvelgsime Narvos miesto panoramą, Ivangorodo tvirtovę. Apžiūrime gynybinius įtvirtinimus-bastionus.
Išvykimas iš Narvos. Kelionė į Kochtlą Jarvę. Estijoje slūgso vieni didžiausių pasaulyje skalūnų klodai ir estai turi didžiausią pasaulyje skalūnų elektrinę. Ekskursija į šachtas, kuriose buvo kasamas degusis skalūnas. Pažintis su šachtininkų darbu po žeme. Aplankome skalūnų muziejų*, pasivaikščiosime šachtų tuneliais ir labirintais arba pasivažinėsime senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku.
Šachtose, unikalioje aplinkoje, įsikūrusi valgykla. Už stalų, pastatytų ant geležinkelio bėgių siūloma papietauti būtent taip, kaip tai darė šachtininkai prieš dešimtmečius (8 €-10 €).
Kelionė Baltijos jūros pakrante, besigrožint gamtos stebuklu – Ontikos pakrante. Ontikos pakrantė – tai unikalūs kalkakmenio skardžiai, stačiai besileidžiantys į jūrą per 30 metrų… Grožėsimės jūros skardžiais. Aplankysime Valastės krioklį, kur vanduo krenta iš daugiau nei 30 m aukščio.
Kelionė Estijos–Latvijos keliais – į Lietuvą.
Vėlai vakare sugrįžimas į namus.

KELIONĖS KAINA –   80  €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Transportas kelionei;
*Kelionės vadovo paslauga;
*1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
*Kelionės organizavimas.

Papildomos išlaidos kelionėje:
* “Estijos Nacionalinis muziejus” Tartu. Bilietas 12-8 Eur. Gido paslauga grupei – 68 Eur;
*Pietūs Tartu – 7 €-10€ ;

*Narva. Apžvalginė ekskursija. Gido paslauga – 50 € / grupei;

*Kochtla Jarvė. Bilietas ir gido paslauga – 17 €-10 € (vaikui).

KELIONĖS DOKUMENTAI
Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.
Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA
Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą. Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.
Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.
Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.
Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas.

PINIGAI
Estijos valiuta: euras (EUR).
Latvijos valiuta: euras (EUR).

MOKAMI OBJEKTAI
Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Už mokamus objektus ekskursijų metu kortele sumokėti negalėsite. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~35 EUR:

REKOMENDUOJAME TURĖTI
• pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
• patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
• nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
• higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
• medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.
DRAUDIMAS
Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.
Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse – Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx
AUTOBUSAS
Į keliones vykstame 28-52 vietų turistinės klasės autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas. Autobusuose neteikiamos WiFi ir telefonų įkrovimo paslaugos, netiekiamas karštas vanduo.
Vieta autobuse
Užsakydami kelionę, galite pasirinkti pageidaujamą sėdėjimo vietą autobuse pagal pateiktą standartinį autobuso planą. Jei į kelionę vykstate vienas, sėdėjimo vieta Jums parenkama automatiškai.

Taisyklės keliaujantiems autobusu:
• Pagal galiojančias ES taisykles autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę. Autobusui judant griežtai draudžiama vaikščioti ir stovėti autobuso salone.
• Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse prašome naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota.
• Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.
• Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg. Bagažas kelionės metu laikomas autobuso bagažinėje. Su savimi į autobuso saloną pasiimkite tik būtiniausius daiktus.
• Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
KELIONĖS EIGA
Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų išvykstame anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 06:00. Į viešbučius nakvynei atvykstame 20:00-00:00. Rytais iš viešbučių išvykstame 07:00-09:00 (po pusryčių). Kelionės programoje nurodytas planuojamas grįžimo iš kelionės laikas: „vakare“ – 18:00-22:00; „vėlai vakare“ – 22:00-00:00; „naktį“ – 00:00-04:00. Atvykimo į viešbučius ir grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.
Kelionės metu kas 2,5-3,5 val. numatyti trumpi sustojimai poilsiui (~20 min).  Visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.
APGYVENDINIMAS
Kelionių autobusu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-3 kambariams arba koridoriuje. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.
Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.
Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus bent 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
PRETENZIJOS
Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.
Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.
LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Peržiūrėti sutartį
Nr.:47212
Datos: 2020 09 26 - 2020 09 27
Trukmė: 2d.1n.
Spec. žinutė: Grupė renkama
Kaina: 80 €

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas
Pavardė
El. paštas
Telefono numeris
Kelionės data
Vykstančių asmenų skaičius
Jūsų žinutė