Susiekite su mumis: +370 413 99 544, 8 601 97003, 8 698 07197 travelcentre@splius.lt

VAIZDINGOJI SAREMA IR SENASIS TALINAS

[Total: 12    Average: 4.8/5]

Sarema – kadagiais kvepianti vėjo malūnų sala, gamtos sukurtas stebuklas. Sala, į kurią norisi sugrįžti…

Sarema savo unikalumą išsaugojo, būdama izoliuota:  tiek geografine prasme atskirta nuo žemyninės Estijos, tiek priverstinai – sovietmečiu čia buvo įkurta slapta karinė teritorija, į kurią patekti retam kam tekdavo. Taip išliko ir namai nendriniais stogais, ir senovišku būdu sukrautos dolomitinės tvoros. Saremiečiai save laiko vikingų palikuonimis ir yra dar ramesni bei lėtesni nei žemyninės Estijos gyventojai.

1 diena. 01.00 val. išvykimas iš Šiaulių.  Išvykimo vietos: 01.00 val. – “Akropolis”, Gegužių gatvė, 01.15 val. – Katedra, Tilžės g. Kelionė per Latviją, Estiją – iki Virtsu uosto Estijoje. Keltu persikeliame į Muhu salą. Tai – 3-a pagal dydį sala, plotas – 198 kv. km. Avykstame į Koguvos žvejų kaimelį. Čia pamatysime senus etnografinius, šiaudiniais stogais dengtus trobesius. Aplankysime Muhu etnografinį muziejų po atviru dangumi*, vieną seniausių Estijoje Šv. Katerinos bažnyčią. Besigrožėdami išskirtinu salos kraštovaizdžiu, Vaike – Vain sąsiauriu, atvažiuosime į Saremos salą, kurios plotas – 2700 kv. km. Saremos simbolis – vėjo malūnai, dolomitas ir kadagiai. Pirmas objektas – Anglos vėjo malūnai. Šalia kelio vėją gaudo 5 autentiški vėjo malūnai. Keliaujame toliau per salą. Vienas įspūdingiausių objektų – Pangos skardis (21 m). Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis. Pasakojama, jog nuo šio skardžio jūrai buvo aukojamos aukos, net 19 a. žvejai šioje vietoje į jūrą pildavo alaus, taip prašydami gero laimikio. Ant Pangos skardžio trumpas poilsis, pavalgymas. Turintys noro, galės virve nusileisti nuo skardžio ir praeiti pakrante. Keliaujame toliau per salą. Trumpam sustojame Tagarannoje (Tagaranna kūla, Mustjala vald.).   Trumpas poilsis.   Kelionė į Kuresarę (41 km) – Saremos salos sostinę. Aplankysime didingą bei viduramžius menančią pilį, kuri laikoma geriausiai išlikusia viduramžių pilimi Baltijos šalyse!

Bene labiausiai intriguojanti vieta Saremos saloje – tai Kaali meteorito krateriai, unikalūs visoje Europoje. Didžiausiame iš kraterių, kurio skersmuo 110 metrų, telkšo žalsvas taisyklingos formos Kaali ežeras.

Vakare keltu keliamės į žemyninę Estiją ir važiuojame į viduramžių romantikos miestą – Taliną. Atvykus į Taliną, nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija autobusu po Taliną: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Pirita, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodo “Palmių namas”, Tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis: Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, ”Trumpoji koja”, Rotušė, ”Bandelių” skersgatvis, Miesto amatininkų ir “Juodagalvių” gildijos pastatai, ”Storosios Margaritos” bokštas (mieste), iš 66 bokštų likę tik 19, Nigulistės ir Oleivistės bažnyčios. Laisvas laikas senamiestyje. Apie 17 val. išvykstame iš Talino. 

 Apie 24 val. sugrįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina –   79 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*kelionė patogiu autobusu;
*ekskursinė programa;
*autobuso ir ekipažo perkėlimas keltu į salas;
*1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Taline.

Papildomos išlaidos :
*kelto bilietai- 6 Eur/žm. (mokama agentūroje);
*lankomų mokamų objektų bilietai:
-Koguvos etnografinis kaimas~ 5–4  Eur/žm.

-Angla vėjo malūnai – 3,5 € – 2,5 e       

-Pilis Kuresarėje – 7 EUR; mokiniams ir studentams ~4 EUR; gido paslaugos ~ 2 EUR;

-Oleivistės bažnyčia – 3-2-1 Eur/žm.
-Storosios Margaritos bokštas – 5-3 Eur./žm.
– Petro 1-ojo namas- muziejus Kadriorgo rūmų parke- 2- 1 Eur/žm.

Pastaba. Objektų rodymo eiliškumas ir objektų kainos gali keistis.
Dėl šios kelionės konsultuoja, registruoja organizatorė Ieva tel.: 841 399544, 525059, 8698 07197,

el.p.:Pardavimai_ travelcentre@splius.lt

IŠVYKIMAS: iš Šiaulių, Joniškio. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galėsite sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. 

Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. 

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus

Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai gali pasirinkti preliminarią vietą autobuse užsakymo metu. Tikslią vietą autobuse pagal konkretaus autobuso planą galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu, kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 22:00 val.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.
Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biure..

Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju, kreipkitės į kelionių vadovą ir draudimo kompaniją, kuri nukreips į artimiausią medicinos punktą arba iškvies gydytoją. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl, net turint medicininės pagalbos draudimą, gali tekti sumokėti už medicinines paslaugas vietoje. Tokiu atveju, iš gydymo įstaigos reikalaukite šių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu. Be to, draudimo kompanijai reikės pristatyti vaistų receptus ir išrašytų vaistų pirkimo kvitus.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją, rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę poilsiui autobuse;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) – jais galėsite atsiskaityti visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Latvijos valiuta: euras (EUR)
Latvijoje: pietūs ~ 10–20 EUR, sriuba ~ 5 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-3 EUR.

Estijos valiuta: euras (EUR)
Estijoje: pietūs ~ 10-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Kelto bilietai Virstu – Kuivastu – Virstu ~ 6 EUR;
Saremos vyskupų pilis Kuresarėje ~ 7 EUR; mokiniams ir studentams ~4 EUR; gido paslaugos ~ 2 EUR;

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

 

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Peržiūrėti sutartį
Nr.:11905
Datos: 2018 09 29 - 2018 09 30
Trukmė: 2d.1n.
Spec. žinutė: Grupė renkama
Kaina: 79 €
Kelionės ID: KC4I180922

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas
Pavardė
El. paštas
Telefono numeris
Kelionės data
Vykstančių asmenų skaičius
Jūsų žinutė
Atsisiųsti PDF

Sarema – kadagiais kvepianti vėjo malūnų sala, gamtos sukurtas stebuklas. Sala, į kurią norisi sugrįžti…

Sarema savo unikalumą išsaugojo, būdama izoliuota:  tiek geografine prasme atskirta nuo žemyninės Estijos, tiek priverstinai – sovietmečiu čia buvo įkurta slapta karinė teritorija, į kurią patekti retam kam tekdavo. Taip išliko ir namai nendriniais stogais, ir senovišku būdu sukrautos dolomitinės tvoros. Saremiečiai save laiko vikingų palikuonimis ir yra dar ramesni bei lėtesni nei žemyninės Estijos gyventojai.

1 diena. 01.00 val. išvykimas iš Šiaulių.  Išvykimo vietos: 01.00 val. – “Akropolis”, Gegužių gatvė, 01.15 val. – Katedra, Tilžės g. Kelionė per Latviją, Estiją – iki Virtsu uosto Estijoje. Keltu persikeliame į Muhu salą. Tai – 3-a pagal dydį sala, plotas – 198 kv. km. Avykstame į Koguvos žvejų kaimelį. Čia pamatysime senus etnografinius, šiaudiniais stogais dengtus trobesius. Aplankysime Muhu etnografinį muziejų po atviru dangumi*, vieną seniausių Estijoje Šv. Katerinos bažnyčią. Besigrožėdami išskirtinu salos kraštovaizdžiu, Vaike – Vain sąsiauriu, atvažiuosime į Saremos salą, kurios plotas – 2700 kv. km. Saremos simbolis – vėjo malūnai, dolomitas ir kadagiai. Pirmas objektas – Anglos vėjo malūnai. Šalia kelio vėją gaudo 5 autentiški vėjo malūnai. Keliaujame toliau per salą. Vienas įspūdingiausių objektų – Pangos skardis (21 m). Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis. Pasakojama, jog nuo šio skardžio jūrai buvo aukojamos aukos, net 19 a. žvejai šioje vietoje į jūrą pildavo alaus, taip prašydami gero laimikio. Ant Pangos skardžio trumpas poilsis, pavalgymas. Turintys noro, galės virve nusileisti nuo skardžio ir praeiti pakrante. Keliaujame toliau per salą. Trumpam sustojame Tagarannoje (Tagaranna kūla, Mustjala vald.).   Trumpas poilsis.   Kelionė į Kuresarę (41 km) – Saremos salos sostinę. Aplankysime didingą bei viduramžius menančią pilį, kuri laikoma geriausiai išlikusia viduramžių pilimi Baltijos šalyse!

Bene labiausiai intriguojanti vieta Saremos saloje – tai Kaali meteorito krateriai, unikalūs visoje Europoje. Didžiausiame iš kraterių, kurio skersmuo 110 metrų, telkšo žalsvas taisyklingos formos Kaali ežeras.

Vakare keltu keliamės į žemyninę Estiją ir važiuojame į viduramžių romantikos miestą – Taliną. Atvykus į Taliną, nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija autobusu po Taliną: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Pirita, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodo “Palmių namas”, Tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis: Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, ”Trumpoji koja”, Rotušė, ”Bandelių” skersgatvis, Miesto amatininkų ir “Juodagalvių” gildijos pastatai, ”Storosios Margaritos” bokštas (mieste), iš 66 bokštų likę tik 19, Nigulistės ir Oleivistės bažnyčios. Laisvas laikas senamiestyje. Apie 17 val. išvykstame iš Talino. 

 Apie 24 val. sugrįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina –   79 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*kelionė patogiu autobusu;
*ekskursinė programa;
*autobuso ir ekipažo perkėlimas keltu į salas;
*1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Taline.

Papildomos išlaidos :
*kelto bilietai- 6 Eur/žm. (mokama agentūroje);
*lankomų mokamų objektų bilietai:
-Koguvos etnografinis kaimas~ 5–4  Eur/žm.

-Angla vėjo malūnai – 3,5 € – 2,5 e       

-Pilis Kuresarėje – 7 EUR; mokiniams ir studentams ~4 EUR; gido paslaugos ~ 2 EUR;

-Oleivistės bažnyčia – 3-2-1 Eur/žm.
-Storosios Margaritos bokštas – 5-3 Eur./žm.
– Petro 1-ojo namas- muziejus Kadriorgo rūmų parke- 2- 1 Eur/žm.

Pastaba. Objektų rodymo eiliškumas ir objektų kainos gali keistis.
Dėl šios kelionės konsultuoja, registruoja organizatorė Ieva tel.: 841 399544, 525059, 8698 07197,

el.p.:Pardavimai_ travelcentre@splius.lt

IŠVYKIMAS: iš Šiaulių, Joniškio. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galėsite sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. 

Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. 

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus

Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai gali pasirinkti preliminarią vietą autobuse užsakymo metu. Tikslią vietą autobuse pagal konkretaus autobuso planą galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu, kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 22:00 val.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.
Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biure..

Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju, kreipkitės į kelionių vadovą ir draudimo kompaniją, kuri nukreips į artimiausią medicinos punktą arba iškvies gydytoją. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl, net turint medicininės pagalbos draudimą, gali tekti sumokėti už medicinines paslaugas vietoje. Tokiu atveju, iš gydymo įstaigos reikalaukite šių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu. Be to, draudimo kompanijai reikės pristatyti vaistų receptus ir išrašytų vaistų pirkimo kvitus.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją, rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę poilsiui autobuse;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) – jais galėsite atsiskaityti visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Latvijos valiuta: euras (EUR)
Latvijoje: pietūs ~ 10–20 EUR, sriuba ~ 5 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-3 EUR.

Estijos valiuta: euras (EUR)
Estijoje: pietūs ~ 10-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Kelto bilietai Virstu – Kuivastu – Virstu ~ 6 EUR;
Saremos vyskupų pilis Kuresarėje ~ 7 EUR; mokiniams ir studentams ~4 EUR; gido paslaugos ~ 2 EUR;

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

 

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Peržiūrėti sutartį
Nr.:11905
Datos: 2018 09 29 - 2018 09 30
Trukmė: 2d.1n.
Spec. žinutė: Grupė renkama
Kaina: 79 €
Kelionės ID: KC4I180922

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės
Vardas
Pavardė
El. paštas
Telefono numeris
Kelionės data
Vykstančių asmenų skaičius
Jūsų žinutė