Susiekite su mumis: 8 601 97003, 8 698 07197, 8 696 84064, 8 41 399 544, travelcentre@splius.lt

Vikingų sala: Gotlandas ir gotiškasis Visbis

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Išvykimo laikas ir vietos:
06.30 val. – Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
06.45 val. – Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.
07.30 val. – Joniškis, autobusų stotelė prie bažnyčios

1 diena
Po pietų atvykstame į Taliną. Ekskursija pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, “Trumposios Kojos” gatvelė, kuria eidami pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia – Estijos Parlamentas. Pamatysime Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir “viduramžių švyturiu” vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas.

Vykstame į Talino uostą, iš kur 20:00 val. (Estijos laiku) Tallink kompanijos įspūdingu laivu “Victoria” išplaukiame į Visbio uostą. Pasakiškas net 13 val. poilsis laive: skanūs patiekalai restoranuose*, gaivieji gėrimai baruose ir vakarinės pramogos. Nepraleiskite galimybės laimėti prizus ir dovanų kuponus iš Tallink, taip pat mėgaukitės vakariniais šou pasirodymais. Nakvynė laive (B klasės kajutėse 1-4 asm. – be lango).

2 diena
Ryte kviečiame gausių pusryčių* savitarnos restorane. 09:30 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į Visbį. Visbis yra gotiškas viduramžių miestas Gotlando saloje, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Miestas taip pat yra žinomas dėl savo daugybės gotiškų pastatų, kuriuos galima pamatyti, pasivaikščiojant po senamiestį. Visbis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti gotišką viduramžių miestą. Rugpjūtį visa savaitę Visbyje rengiama kasmetinė šventė – Viduramžių savaitė (Medeltidsveckan). Šiuo periodu, paprastai apsirengę turistai išnyksta minioje tarp viduramžių rūbais apsirengusių žmonių. Šis festivalis prasidėjo dar 1984 metais, o jo metu vyksta daugybė renginių: muzikiniai pasirodymai, teatro spektakliai, veikia viduramžių turgus ir rengiami turistiniai pasivaikščiojimai po labiausiai viduramžiais “kvepiančius” objektus, tad linksmybių ir tradicinių švenčių mėgėjai neturės kada nuobodžiauti.

Gido lydimi, dieną praleidžiame Visbyje (pėsčiomis), kuris dėl 3,6 km ilgio viduramžių gynybinių sienų 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste, statytame XIII a. viduryje, išliko dvylikos viduramžių bažnyčių griuvėsiai ir daugybė istorinių pastatų. Jūs galite apžiūrėti Hanso Burmeistaro (Burių meistro) namą, Senosios vaistinės pastatą, tradicinį Klinteno kvartalą, Šventosios Marijos katedrą, taip pat daugybę kitų žymių objektų.
*Visbio senamiestis. Gotlando perlas Visbis geriausiai iš visų Skandinavijos viduramžių miestų išsaugojo savo identitetą ir žavi lankytojus idiliškomis senamiesčio gatvelėmis, įspūdingais mūriniais aptvarais ir mažomis jaukiomis kavinukėmis. Pasivaikščiojimas po žaliuojančius, gėlėmis apsodintus griuvėsius nukels jus į praeitį, o vaizdingas Fiskargrenkas su tankiais rožių krūmais yra viena iš fotogeniškiausių Visbio vietų, kur galima nufotografuoti savo stebuklingą kelionę.
*Visbio gynybinė siena. Siena, pastatyta XIII a. miestui apsaugoti nuo išorės priešų, yra geriausiai išlikusi viduramžių miesto siena Skandinavijoje. Didžioji dalis sienos ir bokštų išliko nepažeisti: šiuo metu išlikusios dalies ilgis yra 3.44 km iš pradinių 3.6 km, taip pat 27 iš 29 didžiųjų bokštų bei keli mažesni bokštai yra nepažeisti. Seniausias iš jų – 1151 m. pastatytas Kruttornet, arba Parako bokštas, kuris taip pat yra seniausias mūrinis pastatas Visbyje.
*Gotlando muziejus*, salos muziejų centras, apima daugybę muziejų ir apžvalgos vietų. Jame yra šimtai archeologinių radinių iš vikingų laikų, akmens amžiaus ir viduramžių.
*Botanikos sodas. Jau daugiau kaip 150 metų Visbyje ant jūros kranto yra vaizdingas botanikos sodas, kurį nuo jūros vėjų saugo tvirta viduramžių siena. Karlo Linėjaus pradėtoje kolekcijoje yra daugybė augalų, krūmų ir medžių iš viso pasaulio, tarp jų ir gana retų. Sodo viduryje yra romantiški gebenėmis apaugę bažnyčios griuvėsiai, o už medžių vainikų atsiveria puikus vaizdas į pilies bokštus. Įėjimas į botanikos sodą nemokamas.
*Visbio katedra. Marijos katedra Visbyje yra vienintelis išlikęs viduramžių bažnyčios pastatas Visbyje, kuriame ir šiandien vyksta pamaldos. Bažnyčia pradėta statyti XIII a., iš pradžių ji buvo maža ir medinė. Vėlesniais amžiais katedra buvo kelis kartus perstatyta, kol įgavo dabartinį didingos katedros su nuostabiais bokštais ir vitražais pavidalą. 1996 m. katedroje buvo pastatytas paminklinis akmuo, skirtas per Antrąjį pasaulinį karą iš Estijos pabėgusiems pabėgėliams atminti.
*Adelsgatano gatvė. Pagrindinė prekybininkų vieta, yra populiariausia tarp turistų. Čia galima rasti daug įdomių parduotuvių, kuriose siūloma suvenyrų, ir vietinių amatininkų rankų darbo prekių. Pasukę kuria nors šonine gatvele, jūs galėsite grožėtis vietinių alėjų gamtos vaizdais, taip pat pailsėti jaukiose kavinėse.
Po nepakartojamos, pilnos įspūdžių dienos, grįžtame į laivą. Vakare, 18.30 val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Visbio į Taliną. Vakarienė* (pageidaujant) laivo restoranuose. Laive įvairios pramogos: saunos centras, vakarinė poilsio ir pramogų programa – gyva muzika, loterija, karaoke maratonas ir pasirodymai…

3 diena
Pusryčiai laive* (pageidaujantiems). 10:00 val. (Estijos laiku) atvyksite į Talino uostą. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžtame į namus.

KELIONĖS KAINA: 257 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
*Kruizas 1–4 asmenims maršrutu Talinas–Visbis–Talinas laivu „Victoria“ pasirinktos klasės kajutėje;
*Kuro ir CO2 mokestis kelto bilietams.

Papildomos išlaidos (pageidaujant) užsisakius iš anksto:
1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – 41 € / suaug.; 19 € / vaikui 12-17m.; 15 € / vaikui 6-11 m.;
1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – 19 € / suaug.; 9 € / vaikui 12-17m.; 7 € / vaikui 6-11 m..

Priemokos (pageidaujant):
*Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje – 32 €/žm.
*Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje – 96 €/žm.
*Nakvynė A klasės 4-vietėje kajutėje (su langu) – 51 € /asm.
*Nakvynė A klasės 3-vietėje kajutėje (su langu) – 96 € /asm.
*Nakvynė A klasės 2-vietėje kajutėje (su langu) – 186 € /asm.

Kajutės:
*B klasės kajutės be lango. A klasės kajutės su langu.
*B ir A klasių kajutės yra dvivietės ir keturvietės. B ir A klasės kajutės yra išdėstytos dviejuose aukštuose.
*4-vietėse, 3-vietėse kajutėse lovos – 2 aukštų.

SVARBU:
*Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.
*Vakarienės metu alkoholiniai gėrimai (alus, baltas ir raudonas vynas) įskaičiuoti į kainą.
*Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo / atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

Lovos kajutėje pirkimo taisyklės:
Keturvietėje kajutėje galima užsisakyti vietą, jeigu keliaujate vienas. Tuomet būsite apgyvendinti su kitais keliaujančios grupės pavieniais asmenims.
Trivietę kajutę galima užsakyti tik tuomet, jeigu keliaujate trise. Jos negalima užsisakyti dviems asmenims ar pavieniams keliautojams.
Dvivietę kajutę galite užsisakyti tik keliaudami dviese (pavieniams keliautojams užsakyti negalima).

Reikalingi dokumentai.
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje. Kelionių organizatorius neatsako už pasienio pareigūnų veiksmus.

Papildoma informacija.
*Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt).
*Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

MOKĖJIMO BŪDAI:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000

INFORMACIJA / REGISTRACIJA: 8 601 97 003 Aistė, pardavimai_travelcentre@splius.lt

Nr.:135871
Datos: 2024 08 03 - 2024 08 05
Trukmė: 3 d. 2 n.
Spec. žinutė: GRUPĖ RENKAMA
Kaina: 257 €

Parašykite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pasiteiraukite dėl kelionės

  Vardas *
  Pavardė *
  El. paštas *
  Telefono numeris
  Kelionės data *
  Vykstančių asmenų skaičius *
  Jūsų žinutė

  Atsisiųsti PDF

  Išvykimo laikas ir vietos:
  06.30 val. – Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
  06.45 val. – Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.
  07.30 val. – Joniškis, autobusų stotelė prie bažnyčios

  1 diena
  Po pietų atvykstame į Taliną. Ekskursija pėsčiomis po viduramžiška gynybine siena apjuostą Talino senamiestį: rotušė, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, “Trumposios Kojos” gatvelė, kuria eidami pasieksime Aukštutinį Taliną, kur IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia – Estijos Parlamentas. Pamatysime Domo katedrą, statytą XIII a. ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Apžvalgos aikštelės, iš kurių apžiūrėsime Žemutinį Taliną – buvusį viduramžių pirklių miestą. Čia daugybė išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmų, ir “viduramžių švyturiu” vadinama Šv. Olafo bažnyčia. Laisvas laikas.

  Vykstame į Talino uostą, iš kur 20:00 val. (Estijos laiku) Tallink kompanijos įspūdingu laivu “Victoria” išplaukiame į Visbio uostą. Pasakiškas net 13 val. poilsis laive: skanūs patiekalai restoranuose*, gaivieji gėrimai baruose ir vakarinės pramogos. Nepraleiskite galimybės laimėti prizus ir dovanų kuponus iš Tallink, taip pat mėgaukitės vakariniais šou pasirodymais. Nakvynė laive (B klasės kajutėse 1-4 asm. – be lango).

  2 diena
  Ryte kviečiame gausių pusryčių* savitarnos restorane. 09:30 val. (Švedijos laiku) atplaukiame į Visbį. Visbis yra gotiškas viduramžių miestas Gotlando saloje, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Miestas taip pat yra žinomas dėl savo daugybės gotiškų pastatų, kuriuos galima pamatyti, pasivaikščiojant po senamiestį. Visbis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pamatyti gotišką viduramžių miestą. Rugpjūtį visa savaitę Visbyje rengiama kasmetinė šventė – Viduramžių savaitė (Medeltidsveckan). Šiuo periodu, paprastai apsirengę turistai išnyksta minioje tarp viduramžių rūbais apsirengusių žmonių. Šis festivalis prasidėjo dar 1984 metais, o jo metu vyksta daugybė renginių: muzikiniai pasirodymai, teatro spektakliai, veikia viduramžių turgus ir rengiami turistiniai pasivaikščiojimai po labiausiai viduramžiais “kvepiančius” objektus, tad linksmybių ir tradicinių švenčių mėgėjai neturės kada nuobodžiauti.

  Gido lydimi, dieną praleidžiame Visbyje (pėsčiomis), kuris dėl 3,6 km ilgio viduramžių gynybinių sienų 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste, statytame XIII a. viduryje, išliko dvylikos viduramžių bažnyčių griuvėsiai ir daugybė istorinių pastatų. Jūs galite apžiūrėti Hanso Burmeistaro (Burių meistro) namą, Senosios vaistinės pastatą, tradicinį Klinteno kvartalą, Šventosios Marijos katedrą, taip pat daugybę kitų žymių objektų.
  *Visbio senamiestis. Gotlando perlas Visbis geriausiai iš visų Skandinavijos viduramžių miestų išsaugojo savo identitetą ir žavi lankytojus idiliškomis senamiesčio gatvelėmis, įspūdingais mūriniais aptvarais ir mažomis jaukiomis kavinukėmis. Pasivaikščiojimas po žaliuojančius, gėlėmis apsodintus griuvėsius nukels jus į praeitį, o vaizdingas Fiskargrenkas su tankiais rožių krūmais yra viena iš fotogeniškiausių Visbio vietų, kur galima nufotografuoti savo stebuklingą kelionę.
  *Visbio gynybinė siena. Siena, pastatyta XIII a. miestui apsaugoti nuo išorės priešų, yra geriausiai išlikusi viduramžių miesto siena Skandinavijoje. Didžioji dalis sienos ir bokštų išliko nepažeisti: šiuo metu išlikusios dalies ilgis yra 3.44 km iš pradinių 3.6 km, taip pat 27 iš 29 didžiųjų bokštų bei keli mažesni bokštai yra nepažeisti. Seniausias iš jų – 1151 m. pastatytas Kruttornet, arba Parako bokštas, kuris taip pat yra seniausias mūrinis pastatas Visbyje.
  *Gotlando muziejus*, salos muziejų centras, apima daugybę muziejų ir apžvalgos vietų. Jame yra šimtai archeologinių radinių iš vikingų laikų, akmens amžiaus ir viduramžių.
  *Botanikos sodas. Jau daugiau kaip 150 metų Visbyje ant jūros kranto yra vaizdingas botanikos sodas, kurį nuo jūros vėjų saugo tvirta viduramžių siena. Karlo Linėjaus pradėtoje kolekcijoje yra daugybė augalų, krūmų ir medžių iš viso pasaulio, tarp jų ir gana retų. Sodo viduryje yra romantiški gebenėmis apaugę bažnyčios griuvėsiai, o už medžių vainikų atsiveria puikus vaizdas į pilies bokštus. Įėjimas į botanikos sodą nemokamas.
  *Visbio katedra. Marijos katedra Visbyje yra vienintelis išlikęs viduramžių bažnyčios pastatas Visbyje, kuriame ir šiandien vyksta pamaldos. Bažnyčia pradėta statyti XIII a., iš pradžių ji buvo maža ir medinė. Vėlesniais amžiais katedra buvo kelis kartus perstatyta, kol įgavo dabartinį didingos katedros su nuostabiais bokštais ir vitražais pavidalą. 1996 m. katedroje buvo pastatytas paminklinis akmuo, skirtas per Antrąjį pasaulinį karą iš Estijos pabėgusiems pabėgėliams atminti.
  *Adelsgatano gatvė. Pagrindinė prekybininkų vieta, yra populiariausia tarp turistų. Čia galima rasti daug įdomių parduotuvių, kuriose siūloma suvenyrų, ir vietinių amatininkų rankų darbo prekių. Pasukę kuria nors šonine gatvele, jūs galėsite grožėtis vietinių alėjų gamtos vaizdais, taip pat pailsėti jaukiose kavinėse.
  Po nepakartojamos, pilnos įspūdžių dienos, grįžtame į laivą. Vakare, 18.30 val. (Švedijos laiku) išplaukiame iš Visbio į Taliną. Vakarienė* (pageidaujant) laivo restoranuose. Laive įvairios pramogos: saunos centras, vakarinė poilsio ir pramogų programa – gyva muzika, loterija, karaoke maratonas ir pasirodymai…

  3 diena
  Pusryčiai laive* (pageidaujantiems). 10:00 val. (Estijos laiku) atvyksite į Talino uostą. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Tarptautinis jūrų uostas. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžtame į namus.

  KELIONĖS KAINA: 257 €

  Į kelionės kainą įskaičiuota:
  *Kelionė autobusu;
  *Kelionės vadovo-gido paslauga, ekskursinė programa;
  *Kruizas 1–4 asmenims maršrutu Talinas–Visbis–Talinas laivu „Victoria“ pasirinktos klasės kajutėje;
  *Kuro ir CO2 mokestis kelto bilietams.

  Papildomos išlaidos (pageidaujant) užsisakius iš anksto:
  1 vakarienė laivo švediško stalo restorane – 41 € / suaug.; 19 € / vaikui 12-17m.; 15 € / vaikui 6-11 m.;
  1 pusryčiai laivo švediško stalo restorane – 19 € / suaug.; 9 € / vaikui 12-17m.; 7 € / vaikui 6-11 m..

  Priemokos (pageidaujant):
  *Nakvynė B klasės 3-vietėje kajutėje – 32 €/žm.
  *Nakvynė B klasės 2- vietėje kajutėje – 96 €/žm.
  *Nakvynė A klasės 4-vietėje kajutėje (su langu) – 51 € /asm.
  *Nakvynė A klasės 3-vietėje kajutėje (su langu) – 96 € /asm.
  *Nakvynė A klasės 2-vietėje kajutėje (su langu) – 186 € /asm.

  Kajutės:
  *B klasės kajutės be lango. A klasės kajutės su langu.
  *B ir A klasių kajutės yra dvivietės ir keturvietės. B ir A klasės kajutės yra išdėstytos dviejuose aukštuose.
  *4-vietėse, 3-vietėse kajutėse lovos – 2 aukštų.

  SVARBU:
  *Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.
  *Vakarienės metu alkoholiniai gėrimai (alus, baltas ir raudonas vynas) įskaičiuoti į kainą.
  *Dėl keltų linijų tvarkaraščių ir jų pakeitimų keltų išplaukimo / atplaukimo vietos ir datos gali keistis.

  Lovos kajutėje pirkimo taisyklės:
  Keturvietėje kajutėje galima užsisakyti vietą, jeigu keliaujate vienas. Tuomet būsite apgyvendinti su kitais keliaujančios grupės pavieniais asmenims.
  Trivietę kajutę galima užsakyti tik tuomet, jeigu keliaujate trise. Jos negalima užsisakyti dviems asmenims ar pavieniams keliautojams.
  Dvivietę kajutę galite užsisakyti tik keliaudami dviese (pavieniams keliautojams užsakyti negalima).

  Reikalingi dokumentai.
  LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje. Kelionių organizatorius neatsako už pasienio pareigūnų veiksmus.

  Papildoma informacija.
  *Vykstant į kelionę, rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę, galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt).
  *Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

  MOKĖJIMO BŪDAI:
  Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
  Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000

  INFORMACIJA / REGISTRACIJA: 8 601 97 003 Aistė, pardavimai_travelcentre@splius.lt

  Nr.:135871
  Datos: 2024 08 03 - 2024 08 05
  Trukmė: 3 d. 2 n.
  Spec. žinutė: GRUPĖ RENKAMA
  Kaina: 257 €

  Parašykite atsiliepimą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Pasiteiraukite dėl kelionės

   Vardas *
   Pavardė *
   El. paštas *
   Telefono numeris
   Kelionės data *
   Vykstančių asmenų skaičius *
   Jūsų žinutė