Išvykimo laikas ir vieta:
18:30 val. – Klaipėda, PC Akropolis aikštelė nuo Dubysos g. pusės
1 diena
Iš Klaipėdos uosto laivu išplaukiame į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.
2 diena
Pusryčiai laive. Vykstame į Oslą – didžiausią Norvegijos miestą, įsikūrusį Oslo fiordo pakrantėje. Pažintis su Norvegijos sostine Oslu, apipintu įvairiausiais epitetais ir dažnai vadinamu “vikingų”, “banguojančių žalių kalvų” miestu: miesto rotušė, kurioje kasmet įteikiama Nobelio taikos premija, judriausia Norvegijoje Karlo Johano pėsčiųjų gatvė, neoklasicistiniai karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, parlamento rūmai. Oslo operos rūmai, miesto panorama nuo rūmų stogo. Akerbriugės prieplauka, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių Vykstame į Gardemoeną. Nakvynė viešbutyje.
3 diena
Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Lilehamerį – vaizdingą miestą pietryčių Norvegijoje. Šiandien Lilehameris ištisus metus vilioja keliautojus, norinčius pramogauti lauke ir atsipalaiduoti šalia gamtos prie Mjøsa ežero. Grožimės Gudbrandsdalio ir Romsdalio slėniais, išraižytais daugybės sraunių upių ir šniokščiančių krioklių. Atvykus, pasivaikštome Storgata – pėsčiųjų gatve. Tai – populiariausia vieta pasivaikščiojimams, apsipirkimui ar tiesiog ramiam pasisėdėjimui. Gatvėje lankytojus sužavi architektūra. Joje yra senoviniai mediniai namai, kurie buvo pastatyti 18-tame amžiuje.
Lankome 2 muziejus: Olimpinį muziejų ir muziejų po atviru dangumi Maihaugen* (bendras grupinis bilietas ~19 € /asm.).Olimpinis muziejus yra vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jame pristatoma visa Olimpinių žaidynių istorija, pradedant nuo 776 metų iki dabar. Olimpinis muziejus yra populiarus ir sulaukia daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių. Maihaugen – didžiausias muziejus po atviru dangumi Norvegijoje, kuriame yra daugiau nei 200 istorinių namų nuo XIII amžiaus iki šių dienų. Garmo stave bažnyčia – unikalus architektūros kūrinys. Tai medinė bažnyčia, kuri pastatyta 1150 metais ant senosios bažnyčios likučių.
Vykstame prie Olimpinio tramplyno* (70 NOK-40NOK), pastatyto 1993 metais specialiai istorinėms 17 Olimpinėms žaidynėms. Jis iki šiol neprarado savo formos ir puikiai atrodo. Nors šiuo metu tramplynas nėra skirtas Olimpinėms žaidynėms, tačiau jis naudojamas įvairioms rungtynėms ir pasiruošimui šuoliams nuo tramplyno. Be to, Olimpinis tramplynas labai mėgstamas turistų, todėl jis įtrauktas į lankytinų objektų sąrašus. Tęsiame kelionę. Privažiuojame Otta. Otta – miestas Norvegijoje, Inlandeto grafystėje, Sel savivaldybėje. Miestas yra ir savivaldybės administracinis centras, Gudbrandsdalslågen ir Otta upių santakoje.
Pravažiuojame Lom. Tai – nacionalinio parko kaimas, žinomas kaip kultūros istorijos centras Norvegijoje. Čia galima rasti viską: nuo garsaus kepėjo iki senosios 1150 m. stulpinės bažnyčios, vienos didžiausių Norvegijoje.
Vykstame prie Geirangerio fiordo. Geirangerio fiordas yra pats gražiausias ir vienas labiausiai turistų lankomų objektų Norvegijoje, nes jam pavyko išlaikyti autentiškumą. Plaukiame Geirangerio fiordu (20 km), grožimės kvapą gniaužiančiais vaizdais: daugybe krioklių, stačiais šlaitais bei vienišomis kalnų trobelėmis… Kai kurie kriokliai turi savo pavadinimus ir yra apipinti legendomis. Vienas jų – “Septynios seserys”. Pasak legendos, vikingas, išvykęs į pasaulį ieškoti sau pačios, sutiko septynias gražuoles seseris ir negalėdamas pasirinkti, kuri galėtų tapti jo žmona, vikingas ilgainiui sustingo ir virto kriokliu, kaip ir visos seserys – tik kitame fiordo krante… Atplaukimas į Hellesylt miestelį, kurio namai išsibarstę aplinkinėse kalvose bei jų šlaituose. Nakvynė prie Stryn arba Loen.
4 diena
Pusryčiai. Vykstame prie pasakiško grožio Briksdalio ledyno. Tai – didžiausio Europoje ledyno, Jostedalio, atšaka arba liežuvis, pavadintas Briksdaliu. Tokių liežuvių Jostedalio ledynas turi 22, ne visi tokie matomi ir taip gerai pasiekiami, kaip šis. Žygis pėsčiomis (~3 val. pirmyn – atgal. Didžiąją kelio dalį galima nuvažiuoti specialiomis mašinėlėmis.
Vykstame į Norvegijos Ledynų muziejų* (160NOK-80NOK/vaikui). Norvegijos ledynų muziejus ir Ulltveit-Moe klimato centras yra interaktyvus muziejus visai šeimai, suteikiantis žinių apie ledynus ir klimatą nauju ir įdomiu būdu. Sužinosite, kaip formuojasi ledynai, kaip jie suformavo fiordo kraštovaizdį ir kodėl ledynai atlieka svarbų vaidmenį atliekant klimato tyrimus. Keliamės keltu iš Mannheller į Fodnes*. Vykstame į Laerdal. Nakvynė viešbutyje Laerdal.
5 diena
Ankstyvi pusryčiai viešbutyje (6.00 val.). Ilgiausiu pasaulyje tuneliu (24,5 km ilgio) iš Laerdal keliaujame į Flam. Jis 1992 m. nutiestas per kalną ir jungia Laerdalio ir Aurlando kaimelius. Šis tuneliu einantis kelias jungia du bene svarbiausius Norvegijos miestus – Bergeną ir Oslą. Atvykstame į Flam. Flam – tai nedidelis miestelis, žinomas kaip viena iš populiariausių vietų apsilankyti Norvegijos fiorduose. Mūsų laukia viena iš gražiausių kelionių pasaulyje traukiniu Flåmsbana arba Flåm geležinkeliu*, iš kurio atsiveria panoraminis vaizdas į laukinę ir nuostabią Norvegijos fiordo kraštovaizdžio gamtą. 20 km ilgio Flåm geležinkelis buvo nutiestas 1940 m. ir turi vieną stačiausių nuolydžių pasaulyje – beveik 80% bėgių eina 5.5% nuolydžiu. Važiuodami traukiniu tarp Myrdal ir Flåm galite pamatyti upes, besikertančias per gilias daubas, krioklius, besileidžiančius stačių, snieguotų kalnų viršūnėmis, ir kalnų fermas prisiglaudusias prie šlaitų.
Vykstame į Bergeną. Bergenas – vienas gražiausių ir unikaliausių Norvegijos miestų, apsuptas septynių kalnų. Tai – buvusi šalies sostinė (iki pat XIV amžiaus), uostamiestis, antras pagal dydį, greta Šiaurės jūros įsikūręs Norvegijos miestas, be kita ko, laikomas ir šilčiausiu miestu visoje Norvegijoje. Savo pažintį su šiuo miestu pradedame nuo pačios jo širdies – istorinės Bryggen krantinės, kurioje įsikūręs medinis senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir kuriame daugiau nei 400 metų dominavo Hanzos pirkliai. Ši krantinė ir šiais laikais yra vieta, aplink kurią sukasi visas šio uostamiesčio gyvenimas. Nepaprastai jaukus ir „šiltas“ šis medinis senamiestis. Toks jaukus, kad mes čia gerokai užsibūname – apvaikštome parduotuvėles, galerijas, skaniai papietaujame bei nuodugniai apžiūrime šį medinį kvartalą. Apžiūrime Šv. Marijos bažnyčią – Mariakirken. Ši pilko akmens bažnyčia pradėta statyti 1130-aisiais ir baigta apie 1180-uosius metus. Tai – pats seniausias Bergeno statinys, išsiskiriantis ir savo Norvegiškojo Baroko stiliaus interjeru.
Toliau leidžiamės į Bryggen krantinėje įsikūrusį, garsųjį Fisketorvet žuvies turgų. Tai – tikrų tikriausias rojus, čia galima rasti visko, ko tik nori – krevečių, krabų, omarų, ikrų, jūros žuvų, gėlavandenių žuvų…
Traukiame link funikulieriaus, keliančio į Fløyen kalną, nuo kurio atsiveria pati gražiausia miesto panorama. Funikulieriumi užkilę į apytiksliai 300 metrų aukščio kalną, esame tiesiog pakerėti atsivėrusio vaizdo. Vykstame į Geilo. Nakvynė viešbutyje Geilo.
6 diena
Pusryčiai viešbutyje. Vykstame į Oslą. Tęsiame pažintį su Norvegijos sostine. Aplankome Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Žymiajame Vigelando parke galima pamatyti apie 212 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Rūmų parke (Slottsparken) stovi neoklasikinio stiliaus XIX a. Karalių rūmai (Kongelige Stottet). Keletas įdomių muziejų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro – Bygdoy pusiasalyje, kuris dar vadinamas Oslo muziejų pusiasaliu. Akershus tvirtovė* (grupinis bilietas – 60 NOK /asm.) – miesto centre, visai netoli Oslo Fjord. Tai geriausia vieta susipažinti su Oslo istorija. Pilis buvo pastatyta 1299 metais. Dėl geros strateginės vietos (pilis stūkso ant iškyšulių) ji atlaikė kelių amžių išbandymus. Karalius Christian IV (1588-1648) modernizavo pilį paversdamas ją savo rezidencija. Apie 15-16.00 val. laivu-keltu išplaukiame į Kopenhagą. Nakvynė kelto kajutėse.
7 diena
Ryte atvykstame į Danijos sostinę – Kopenhagą. Pažintis su miestu: miesto simbolis Mažosios undinėlės paminklas; rokoko stiliaus architektūros šedevras – Amalienborgo rūmai – Danijos karalių rezidencija. Šie rūmai sudaryti iš keturių vienodų pastatų, o vidinėje rūmų aikštėje stovi 1771 metai pastatyta Frederiko V statula; viena gražiausių Kopenhagos Frederiko bažnyčia su įspūdingu kupolu; Naujasis uostas (Nyhavn) – XVIIa. prieplauka ir kanalas, kurį per tris metus iškasė Danijos – Švedijos karo belaisviai; Christiansborgo rūmai, buvusi karališkoji rezidencija, dabar čia įsikūręs parlamentas, aukščiausiasis teismas ir ministro pirmininko kabinetas; Rotušė. Vykstame į Malmę. Nakvynė Malmėje.
8 diena
Pusryčiai. Malmė – kupinas netikėtumų miestas, stebinantis savo kultūriniu gyvenimu bei nuostabia architektūra. Iki 1658 m. Malmė priklausė Danijai, todėl nenuostabu, kad šis trečias pagal dydį Švedijos miestas tiek architektūra, tiek dvasia ir mentalitetu labai primena Kopenhagą. Malmė – tai vienas anksčiausiai industrializuotų Skandinavijos miestų, tačiau jis yra ir žaliausių miestų penketuke. Apžiūrite seniausią pastatą mieste – gotikinę Šv. Petro bažnyčią, kuri stebina savo 105 m aukščiu bei interjero paprastumu. Apžiūrime neįtikėtino grožio Malmės rotušę – pastatytą 1546 metais, tačiau iki šio laiko buvo ne kartą rekonstruota. Miesto svečius taip pat žavi šalia stovintys XVI-XIX amžiaus pastatai, kurių dauguma pastatyti nugriovus senas trobeles. Toks sprendimas priimtas norint sukurti reprezentatyvesnį miesto vaizdą. Miesto vizitinė kortelė – vakariniame uosto rajone esantis moderniosios architektūros stiliaus „Besisukančio torso” dangoraižis. Tai – aukščiausias dangoraižis ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Jo aukštis siekia 190 metrų. Iš tolo pasigrožime šiuo unikaliu pastatu. Vykdami į uostą, trumpai stabtelime apžiūrėti Lundą. Miestas garsus savo 1666 m. įkurta aukštąja Technikos mokykla. 12-15 a. ji buvo vyskupo rezidencija. Dabar čia yra universitetas ir jame mokosi per keturiasdešimt tūkstančių studentų. Aplankome Lundo Katedrą, kurią 1080 m. pastatė Danijos karalius Šventasis Knutas, yra viena seniausių, gražiausių ir didingiausių romaninio stiliaus bažnyčia Švedijoje. Pasigėrėsime į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Dabartinis pagrindinis varpas buvo nulietas prieš 500 metų ir jo melodingas skambėjimas kasdien praneša apie pamaldų pradžią. Jaukiai pasivaikščiosime gražiomis akmenimis grįstomis gatvelėmis, aplankysime turgaus aikštę bei turgų.
Vykstame į Karlshamno jūrų uostą, registracija. Vakarienė laive. Vakare laivu išplaukiame į Klaipėdą. Nakvynė laivo kajutėse.
9 diena
Atvykimas į Klaipėdą.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa;
*2 nakvynės laive maršrutu Klaipėda-Karlshamnas-Klaipėda ( 2-vietėse kajutėse – be lango);
*5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
*1 nakvynė su pusryčiais laive maršrutu Oslas-Kopenhaga (2 vietėse kajutėse, be lango);
*Plaukimas fiordu Geirangeris-Hellesylt;
Papildomas mokestis (privalomas):
*Kuro mokesčiai laivuose – 14 € /asm. (mokama agentūroje);
*1 pusryčiai laive Klaipėda-Karlshamnas ir 1 vakarienė Karlshamnas-Klaipėda – 29 € /asm.
Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos(*):
*Oresundo tilto mokestis, gido sistema (ausinukai), kelto Mannheller į Fodnes bilietai (rinks gidas kelionės metu) – tikslinama ;
*Lilehameris. Olimpinis muziejus ir muziejus po atviru dangumi Maihaugen ~19 € /asm.;
*Olimpinis tramplynas. Pasikėlimas į apžvalgos aikštelę – 70NOK /asm.-40NOK /asm.;
*Norvegijos Ledynų muziejus – 160NOK-80NOK/vaikui;
*Flam-Myrdal-Flam – 65 € / suaug.; 45 € / vaikui 6-17m. (mokama agentūroje iki kelionės).
*Akershus tvirtovė -grupinis bilietas – 60 NOK /asm.
Pastaba. bilietų kainos gali nežymiai keistis.
Priemokos:
*Priemoka už nakvynę 2-vietėje kajutėje, su langu (Klaipėda-Karlshamnas-Klaipėda) – 80 € /asm.
*Maitinimas laive (pageidaujant):
*Vakarienė maršrute Klaipėda-Karlshamnas – 17 €.
*Pusryčiai maršrute Karlshamnas-Klaipėda – 12 €;
Papildoma informacija:
*Kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės kainą, jeigu keltų kompanijos keičia kajučių kainas.
*Nereikia turėti valiutos grynais tų šalių, į kurias vykstama, galėsite atsiskaityti bankinėmis mokėjimo kortelėmis.
Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
PASTABOS:
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 40 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 20 kalendorinių dienų iki kelionės pradžios;
*Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
*Papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
MOKĖJIMO BŪDAI:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000
INFORMACIJA / REGISTRACIJA: 8 601 97 003 Aistė, [email protected]