Išvykimo vietos ir laikas:
02:45 val. Šiauliai, PC Akropolis
03.00 val. Šiauliai, Katedros stotelė, Tilžės g.
Galimas keliautojų paėmimas iš Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kryžkalnio, Kauno
1 diena
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos.
Važiuosime į Varmės Lidzbarką, įsikūrusį prie Alnos upės. Apsilankysime kryžiuočių pilyje*, kuri iki XVIII a. pab. buvo Varmės žemės vyskupų rezidencija. Ši pilis nenukentėjo nuo karų, tad yra viena geriausiai išsilaikiusių iš visų kryžiuočių žemėje buvusių įtvirtinimų. Susipažinę su narsius karius menančiu statiniu vyksime į Olštyną. Olštynas yra vienas iš populiariausių miestų Lenkijoje, turintis daugybę lankytinų vietų. Ne tik tai, bet ir miesto istorija yra įdomi ir turtinga. Olštynas buvo pradėtas kurti dar XIII a. pabaigoje, o dabar jis yra vienas iš svarbiausių Varmijos regiono miestų. Be to, miestas yra žinomas dėl savo kultūros, muzikos, architektūros ir gamtos grožio. Apžiūrėsime Varmės kapitulos pilį, kurios žymiausias gyventojas – astronomas Mikalojus Kopernikas, tad ant vienos iš sienų yra išlikusi jo sudaryta astronominė lentelė. Pėsčiomis pasivaikščiosime po akmenuotą senamiestį, kuriame apžiūrėsime istorinę rotušę, sukonstruotą Olštynui įgijus miesto teisę, Aukštutinius vartus – XIV a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį, Šv. Jokūbo arkikatedrą baziliką, kurios įspūdingi skliautai privers išsižioti iš nuostabos. Laisvas laikas.
Vėliau vyksime į Rešliaus miestelį. Tai vienas gražiausių regiono miestelių, stebinantis puoselėtu senamiesčiu, siauromis gatvelėmis ir jaukiais namais. Išvysime unikalų arkinį tiltą, primenantį didžiųjų senovės imperijų statinius, aplankysime pilį, buvusią Varmės vyskupų medžioklės rezidenciją. Pilis buvo pastatyta kaip gynybinė kryžiuočių pilis (1371–1401 m.), ilgai tarnavusi kaip pasienio tvirtovė su Lietuva, tačiau nuo XV a. vidurio prarado savo gynybinę svarbą ir perėjo vyskupams. Pilies menėje, buvusiame refektoriume, valgysime vakarienę, po kurios nakvosime kryžiuočių pilyje.
2 diena
Papusryčiavę vyksime į Šv. Lipką, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais ir traukia turistus ir piligrimus ne tik iš Lenkijos, bet ir iš įvairių Europos šalių. Šventa Lipka – labai vertingas objektas ne tik istorine – religine, bet ir architektūrine prasme. Ji priskiriama prie puikiausių vėlyvojo baroko pavyzdžių Lenkijoje. Architektūros ansamblį sudaro nuostabaus grožio barokinė bažnyčia, galerija ir vienuolynas, pastatyti stebuklingo apsireiškimo vietoje. Beveik nepakitusi išliko turtinga ir įvairi bažnyčios puošyba, akmeninės ir medinės skulptūros, sienų tapyba ir drobės, auksakalių, stalių ir raižytojų dirbiniai. Vargonų pasirodymai 10:00 arba 12:30 val. Pasigėrėję sakraliniu paveldu, vyksime į Kentšyną, kuriame viduramžiais kryžiuočiai pastatė pilį. Kentšyno miestelis anksčiau vadintas Rastenbergu arba Rastapiliu, čia galima aplankyti gotikinę bažnyčią ir jau minėtą, išlikusią XIV a. pilį. Dabar kryžiuočių tvirtovėje veikia muziejus ir biblioteka. Kaip daugeliui žinoma, Lietuvos ir Lenkijos istorija glaudžiai persipynusi, tad tikrai įdomu pasidomėti ir Lenkijoje išlikusių pilių istorijomis bei didikų gyvenimo ypatybėmis – galbūt išgirsite kažką labai pažįstamo?
Tęsiame kelionę. Tankiame miške buvusioje Rytų Prūsijoje, iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos labiausiai į rytus nutolusioje Vokietijos Reicho provincijoje, Adolfas Hitleris įrengė karinį štabą – „Vilko irštvą“ (vok. Wolfsschanze). Netoli Ketrzyno miestelio Lenkijoje esantis hermetiškas ir itin akylai saugomas kompleksas, kurį sudarė 50 bunkerių, 70 kareivinių, du aerodromai ir geležinkelio stotis, buvo pastatytas 1940–1944 m. Hitleris, jo sekretorius Martinas Bormannas ir kariuomenės vadas Hermannas Goeringas turėjo privačius bunkerius; atskiras bunkeris buvo skirtas į šalį valstybinio vizito atvykusiems svečiams. Betoninių konstrukcijų sienos buvo nuo penkių iki septynių metrų storio. Trys griežtai saugomos draudžiamosios zonos, daugybė sargybos postų ir dešimtys kilometrų minų saugojo kelis tūkstančius „Vilko irštvoje“ gyvenusių kariškių ir civilių.
Dar vieną kryžiuočių pilį išvysime atvykę į Ryną, kuriame pamatysime atkurtą konstrukciją, pastatytą galindų (prūsų genties) žemėje. Ekskursijos metu išgirsime ne tik pasakojimus apie kryžiuočius, jų gyvenimo būdą, bet ir apie pilies vaiduoklį – Baltąją damą. Atvykę į Lėcių (lenk.Gyzicko), išvysime atstatytą kryžiuočių pilį. Pilies pastatas pastatytas iš akmens ir plytų, o kiemą juosia gynybinė tvirtovės siena, už kurios buvo griovys. Pilis išgyveno daugybę įvykių: 1657 m. ją sudegino totoriai, gaisras sunaikino pastatą, o daugybė XVIII a. karų ir epidemijų padarė didelę žalą piliai ir šalia jos esančiai gyvenvietei. Netoli pilies ant vaizdingo ežero kranto stovi Šv. Brunono kryžius. Anot lenkų istorikų, būtent šiose apylinkėse prūsų žemėje 1009 metais nuo lietuvių pagonių rankos krito Šv. Brunonas Kverfurtietis. Šis įvykis – pirmasis lietuvių paminėjimas istoriniuose šaltiniuose. Prisiminę pirmąjį misionierių baltų žemėse važiuosime namo. Lietuvą pasieksime vėlai vakare.
KELIONĖS KAINA: 189 €
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu,
*Kelionės vadovas, ekskursinė programa,
*1 nakvynė kryžiuočių pilyje su pusryčiais dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
*Kelionės organizavimas ir dokumentų sutvarkymas.
Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos(*) – apie 40€
*Lidzbarko pilis
*Vakarienė kryžiuočių pilyje (80-100 PLN)
*Šv.Lipka
*Vilko guolis
PASTABA: lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
APMOKĖJIMAS. Po registracijos internetu ar telefonu, ar apsilankius UAB „Kelionių centre“ per 3 dienas reikia sumokėti avansą (sudarantį 20 procentų kelionės kainos), likutį reikia sumokėti ne vėliau nei 14 kalendorinių dienų iki numatomos kelionės datos. Kelionei neįvykus dėl kelionių organizatoriaus (nesusirinkus grupėms, atsiradus kitoms nenumatytoms aplinkybėms) sumokėti pinigai bus grąžinami.
MOKĖJIMO BŪDAI:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000
REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
INFORMACIJA / REGISTRACIJA: +370 696 84 064 Aurelija, el.paštas: [email protected]