Išvykimo vieta ir laikas, pagal užsakovo pageidavimą.
Kelionės kryptis: Aukštaitijos Nacionalinio parko perlas prie Lūšio ežero: Palūšė, žinomiausia apžvalgos aikštelė Aukštaitijos Nacionaliniame parke – Ladakalnis, piliakalnis ir vandens malūnas Ginučiuose, gražioji Ignalina, Paliesiaus dvaras. Aukštaitijos Nacionalinis parkas yra pats seniausias Lietuvoje, įkurtas 1974 m. Parkas plyti Utenos, Ignalinos, Švenčionių rajonų teritorijose. Jame yra 120 ežerų, daug jaukių, senų aukštaitiškų kaimų…
Pažintį su Aukštaitijos Nacionaliniu parku ir pradėsime viename jų – Palūšėje. Palūšė tituluojama Aukštaitijos Nacionalinio parko sostine. Ji įsikūrusi gražiame Lūšio ežero pakrantės prieglobstyje ir yra tarsi Aukštaitijos Nacionalinio parko vartai. Palūšėje lydimi kelionės vadovo pabuvosime lankytojų centre*. Susipažinsime su Palūšės kaimo istorija. Aplankysime Palūšės bažnyčią, kuri yra viena iš gražiausių ir seniausių, medinių bažnyčių Lietuvoje, kurią daugelis yra regėję ant jau istorinės vieno lito popierinės kopiūros. Parke slypinčias archeologines vertybes pamatysime aplankę archeologinę ekspoziciją*. Ekspozicijoje pamatysime natūralaus dydžio pilkapio maketą, akmens amžiaus būsto rekonstrukciją. Tai leis mums pažvelgti į šiame krašte prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių buitį.
Toliau keliausime sukdami ratus aplink Šakarvos, Alksnio, Ūkojos ežerus… Užkopsime ant Ladakalnio.Tai – 176 m aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo jo apžvalgos aikštelės atsiveria nepakartojama ežerų krašto panorama. Toliau, atvykstame į Ginučius. Aplankome piliakalnį, kurį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas. Spėjama kad IX-XII a. čia stovėjo medinė Linkmenų pilis. Ant piliakalnio pamatysime paminklinį akmenį bylojantį, kad čia lankėsi prezidentas A. Smetona. Užsuksime į Ginučių vandens malūną, kuris yra Aukštaitijos Nacionalinio parko simbolis. Malūnas buvo pastatytas XIX a. Ir veikė iki 1968 m. Malūnas dabar technikos paminklas, su išlikusia įranga. Aplankome malūną. Ekskursija su malūno gidu*. Po ekskursijos svečiuojamės Valdo Gaidelio kaimo turizmo sodyboje*. Pietaujame (pietums gardi ežerų žuvies žuvienė).
Papietavę atvykstame į Ignaliną. Ant Paplovinio ežero kranto aplankome Vilkakalnio kalvos panoraminę aikštelę, iš kur apžvelgiame Ignalinos panoramą, skulptūrą Ignalinos miesto įkūrimo legendai.Aplankome Vilkakalnio kalvos panoramninę aikštelę, Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią. Iš Ignalinos atvažiuojame aplankyti Paliesiaus dvaro*, esančio Mielagėnų seniūnijoje. Pakeliui aplankome Mielagėnų Šv. Jono krikštytojo bažnyčią, kuri įsikūrusi šalia žavingo Mielagėnų miestelio. Aplankome bažnyčią, kuri savo forma primena Vilniaus arkikatedros baziliką. Vakarėjant lankome Paliesiaus dvarą. Dvaras 1736 m. priklausė Livonijos taurininkams – Justinai ir Kazimierui Petrui Kublickiams. Nuo 1921 m. dvaro savininku tapo Romualdas Bžezinskis. Dvare buvo vandens malūnas, kuris sovietmečiu sunyko. Iš senųjų dvaro pastatų restauruotas ir ryškiausias yra buvęs dvaro prižiūrėtojo namas, buvę tvarto-arklidžių pasagos formos restauruoti mūrai, apgaubti didžiule stiklo ir metalo konstrukcija ir pritaikyti renginiams. Naujam gyvenimui prikelta dvaro ledainė, atkurti pasivaikščiojimo takai… Susipažinsime su dvaro istorija, su naujam gyvenimui prikeltu dvaru. Ekskursija ir mažos vaišės (kava ir bandelė)*.
KELIONĖS KAINA – DERINAMA AGENTŪROJE
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu
*Kelionės vadovo paslauga
*Kelionės organizacija
Papildomos išlaidos-mokami objektai ir paslaugos pažymėti (*).
Pastabos: objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Dėl lankomų objektų kainų teirautis agentūroje. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda. Programa koreguojama, pagal kolektyvo pageidavimus.
MOKĖJIMO BŪDAI: Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000
INFORMACIJA / REGISTRACIJA tel:. 841 399 544; 8 618 46 466 – Virginija ir 8 698 07 197 – Jovita. el. p. [email protected]