Išvykimo laikas ir vietos:
07.00 val. – Šiauliai, PC Akropolis aikštelė
07:15 val. – Šiauliai, Katedra, autobusų stotelė Tilžės g.
Kelionės kryptis: Romantiškumu ir prabanga išsiskirianti Birinių pilis, buvęs Hanzos miestas Cėsys, tikro alaus, rūkytos mėsytės, sūrių skonis bravore „Raiskumietis“. Pirma stotelė romantiškumu ir prabanga išsiskiriantys Birinių rūmai, latviškai didingai vadinami Birinių pilimi. Pilis buvo pastatyta barono fon Pistolkorso šeimos 1860 m. Aleksandras Pistolkorstpilį ir parką skyrė savo mylimai žmonai. Prestižinė pilis yra apsupta parko ir dviejų ežerų. Įrengtas paukščių sodas, kuriame puikuojasi didingas „Meilės ąžuolas“ su varpeliais. Ekskursija su vietos gidu po parką ir rūmus*.
Tęsiame kelionę. Atvykstame į vieną gražiausių, seniausių, latviškiausių miestų Latvijoje su iki šiol tvyrančia viduramžių dvasia – į Cėsį. Cėsio simbolis – senosios pilies griuvėsiai, yra įspūdingas istorijos liudininkas, užburiantis romantišku viduramžių architektūros žavesiu. Pilis buvo pastatyta 1209 m. Livonijos ordino. Nuo XIII iki XVI a. pilyje gyveno riteriai. Aplankome pilį, pilies bokštą *. Po ekskursijos pasivaikščiosime siauromis Cėsio miesto gatvelėmis, apžiūrėsime Šv. Jono katedrą, šventąjį šaltinį, senojo vienuolio skulptūrą.
Netoli Cėsio (9 km), gražios gamtos apsuptyje yra vietovė Raiskumas. Aplankome latviško alaus daryklą „Raiskumietis“. Pamatysime, kaip verdamas tikras latviškas alus. Jaukioje degustacijų salėje paragausime 3 rūšių tikro latviško alaus, sūrių, rūkytos mėsytės ir mėsos, avižinių sausainių *. Smagūs, daug pamatę grįžtame namo.
KELIONĖS KAINA: 42 €
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė autobusu
*Kelionės vadovo paslauga – ekskursinė programa
*Kelionės organizacija
Papildomos išlaidos: mokami objektai, mokamos paslaugos (*)
*Ekskursija Birinų pilis. Bilietas 5,5 €/asm. Gidas 30 €/grupei;
*Cesio pilis – 6 – 5 €/asm;
*Gidas Cesyje – 70 € grupei;
*“Raiskumietis“ – kepinių, mėsos ir alaus degustacija – 10 €/asm.
PASTABOS:
*Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.
*Dėl nenumatytų aplinkybių išvykimo laikas gali keistis. Tikslūs išvykimo laikai pateikiami dieną prieš ekskursiją.
*Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 20 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu / žodžiu likus ne mažiau kaip 2 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios
*Į ekskursijas / keliones vykstama dviejų kategorijų: nuo 20 iki 56 sėdimų vietų turistinės klasės autobusais / mikroautobusais (transportas parenkamas atsižvelgiant į turistų skaičių). Kelionių organizatorius neįsipareigoja informuoti turistų iš anksto apie ekskursijai / kelionei pasirinktą transporto priemonę.
*Vietos autobuse paskiriamos pagal galutinio apmokėjimo datą. Vietas autobuse nurodo gidas kelionės pradžioje.
REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
MOKĖJIMO BŪDAI:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai
Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000
INFORMACIJA / REGISTRACIJA: +370 670 88 723 Indrė, [email protected]