Stambulas – vienas didžiausių ir labiausiai turistų lankomų miestų Turkijoje, o taip pat vienintelis miestas pasaulyje, kuris yra išsidėstęs dviejuose žemynuose – Europoje ir Azijoje. Miestas įsikūręs prie Bosforo sąsiaurio, jungiančio Juodąją ir Marmuro jūras, o tai jam suteikia ypatingą strateginę ir istorinę reikšmę.
1 diena
Skrydis Ryga – Stambulas. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Vakare pasivaikščiosime istoriniame Sultanahmeto rajone, kuris taip pavadintas sultono Achmedo I garbei. Šiame rajone įsikūrę žymiausi istoriniai objektai, taip pat gausu vietinių kavinių, restoranų bei parduotuvių. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2 diena
Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Stambulo istorinėmis įžymybėmis. Miesto transportu* vykstame į istorinį Sultanahmeto rajoną prie Mėlynosios mečetės – vieno garsiausių pasaulyje religinių pastatų, kuris dar vadinamas Sultono Ahmedo mečete. Ji išsiskiria šešiais minaretais, gausia puošyba ir mėlynos spalvos dekoratyvinėmis plytelėmis puoštu interjeru. Esant galimybei, apsilankysime mečetės viduje. Apžiūrėsime visai netoliese esantį Bizantijos laikotarpio įspūdingą architektūros paminklą – Šv. Sofijos soborą*, garsų 56 m aukščio kupolu, dekoruotu užrašais iš Korano. Grožėsimės soboro interjeru, vaizduojančiu dangaus atvaizdą, bei įvairių laikmečių mozaikomis ir kitais Bizantinės tapybos kūriniais. Po pietų lankysimės Topkapi rūmuose*, kurie apie 400 metų buvo sultonų rezidencija ir haremo namai. Tai įspūdingo dydžio kompleksas, kurį sudaro ne tik sultono rezidencija, bet ir daugybė mečečių, bibliotekų, kelios mokyklos, įvairūs fontanai ir įspūdingo dydžio sodai. Dabar Topkapi rūmuose veikia muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs sultonų lobiai, juvelyriniai bei meno dirbiniai, porcelianas bei daugybė kitų eksponatų. Vakarėjant apsilankome Didžiajame turguje, kuris Stambule veikia jau nuo XV amžiaus, ir tai yra viena didžiausių dengtų turgaviečių visame pasaulyje. Čia veikia apie 4000 įvairiausių kavinių, restoranų ir parduotuvėlių, siūlančių tradicinius amatininkų darbus bei kitus suvenyrus. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paskanauti turkiškų valgių bei gėrimų ir pasigrožėti vakariniu Stambulu. Nakvynė viešbutyje.
3 diena
Pusryčiai. Toliau tęsiame pažintį su Stambulu. Miesto transportu* vykstame į XIX a. Dolmabahče rūmų kompleksą*. Tai prabangūs rūmai, esantys Stambule, Turkijoje, ant Bosforo sąsiaurio kranto. Šie rūmai yra vienas iš įspūdingiausių Osmanų imperijos architektūros pavyzdžių ir liudija imperijos modernizacijos laikotarpį. Dolmabahčės rūmus 1856 m. pastatė sultonas Abdulmecidas I, norėdamas pakeisti senus Topkapi rūmus modernia europietiško stiliaus rezidencija. Šiandien Dolmabahčės rūmai yra muziejus, atviras lankytojams. Pasivaikščiosime įspūdinguose soduose, grožėsimės auksu išpuoštomis sultonų rūmų salėmis, kuriose eksponuojami įvairūs Osmanų imperijos laikų turtai, porcelianas bei paveikslai, taip pat apžiūrėsime įspūdingus krištolo laiptus. Ekskursiją tęsiame vykdami prie Auksinio rago, šalia kurio stūkso 62 m aukščio akmeninis Galatos bokštas. Tai vienas iš labiausiai atpažįstamų Stambulo simbolių, iškilęs virš miesto panoramos. Šis viduramžių akmeninis bokštas, esantis Galatos rajone, siūlo nuostabius miesto vaizdus ir turi turtingą istoriją. Pageidaujantys galės pakilti į viršuje esančią apžvalgos aikštelę* pasigrožėti įspūdinga miesto panorama. Toliau miesto transportu* vykstame į požeminę Bazilikos vandens saugyklą*. Bazilikos cisterna, taip pat žinoma kaip „Nuskendę rūmai“, yra viena iš labiausiai stebinančių ir paslaptingų vietų Stambule. Šis senovinis požeminis vandens rezervuaras, pastatytas VI amžiuje, yra tikras inžinerijos stebuklas, atspindintis Bizantijos imperijos didybę. Cisterną sudaro didžiulė požeminė salė, kurią palaiko 336 kolonos, išdėstytos 12 eilių. Kolonos yra įvairių stilių, kai kurios iš jų atvežtos iš senesnių pastatų. Vakare laisvas laikas arba pasiplaukiojimas Bosforo sąsiauriu. Šis sąsiauris yra ne tik svarbus vandens kelias, bet ir geografiškai skiria Europą nuo Azijos. Bosforas yra maždaug 30 kilometrų ilgio, o jo plotis svyruoja nuo 700 metrų iki 3,7 kilometro. Plaukimo metu apžiūrėsite žymiausius Stambulo istorinius paminklus ir grožėsitės miesto panorama. Bosforo sąsiauris yra ne tik geografinis objektas, bet ir svarbus istorinis, kultūrinis ir ekonominis veiksnys, turintis didelę reikšmę tiek Turkijai, tiek visam regionui. Nakvynė viešbutyje.
4 diena
Pusryčiai viešbutyje. Po jų turėsime laisvą pusdienį – galėsite pasivaikščioti po miestą, nupirkti lauktuvių artimiesiems ar smagiai praleisti laiką vienoje iš miesto kavinių. Po pietų keliausime į oro uostą atgaliniam skrydžiui į Rygą.
Kelionės kaina: 729 €
Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Lėktuvo bilietai Ryga – Stambulas – Ryga; rankinis 8 kg ir registruotas 23 kg.
*3 nakvynės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais.
*Kelionės vadovas, ekskursinė programa.
*Kelionės organizavimas ir dokumentų sutvarkymas.
*Lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Papildomos išlaidos: Mokami objektai, mokamos paslaugos (*) apie 280 €
*Dolmabahče rūmų kompleksas;
*Galatos bokšto apžvalgos aikštelė;
*Plaukimas laivu Bosforo sąsiauriu;
*Šv. Sofijos soboras;
*Topkapi rūmai ir Haremas;
*Bazilikos vandens saugykla;
*Mėlynoji mečetė;
*Ausinukų nuoma: 10 €/asm (mokestis yra privalomas);
*Vietinio gido paslauga: 35 €/asm (mokestis yra privalomas);
*Viešasis transportas;
*Pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas: 20 €/asm (mokestis yra privalomas).
Pinigai
Turkijos valiuta: Naujoji Turkijos lira (TRY); 1 EUR ~ 37 TRY. Naujųjų Turkijos lirų galite kelionės metu išsikeisti iš eurų.
Keliautojui pageidaujant: (BŪTINA PASIRINKTI UŽSAKANT KELIONĘ)
PASTABOS:
*Lankomų objektų eiliškumas, kainos ir paslaugų skaičius gali keistis.
Nuvežimas į/iš Rygos oro uostą – kaina tikslinama pagal pageidaujančių keliautojų skaičių.
Reikalingi dokumentai:
LR piliečio pasas, kurių galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 6 mėn. kelionei pasibaigus.
Apmokėjimas:
Po registracijos internetu ar telefonu, ar apsilankius UAB „Kelionių centre“ per 3 dienas reikia susimokėti avansą, likutį reikia susimokėti ne vėliau nei 14 kalendorinių dienų iki numatomos kelionės datos. Kelionei neįvykus dėl kelionių organizatoriaus (nesusirinkus grupėms, atsiradus kitoms nenumatytoms aplinkybėms) sumokėti pinigai bus grąžinami.
Mokėjimo būdai:
Grynais, kortele – UAB „Kelionių centras“ adresu: Vilniaus g. 206, Šiauliai.Pavedimu: a/s: LT067300010087001964, AB Swedbank, Banko kodas: 73000.
Informacija / Registracija: +370 670 88 723 Indrė, [email protected]